Nie bój się zaszaleć kupując limuzynę. Za tym niebieskim Audi S8 ogląda się każdy (wideo)

Flagową limuzynę marki Audi, czyli model A8, z pewnością wyobrażasz sobie w głowie jako wielkie, czarne auto. Rzadko kiedy widuje się ten samochód w odmiennych kolorach.

Na szczęście powoli się to zmienia, klienci przestali się bać zakupu tego typu pojazdów w krzykliwych barwach. Polski oddział Audi skutecznie pomaga w takim szerzeniu horyzontów.

Niemcy nie zawiedli. Kupując nowe Audi S8 (2022) docenisz dźwięk ośmiu cylindrów (wideo)

Egzemplarz testowy Audi S8 D5.5, który zobaczysz z bliska na załączonym nagraniu wideo, zamówiono z niebieskim lakierem Ultra Metalik. W połączeniu z czarnymi wstawkami i felgami wygląda to obłędnie.

Naszym zdaniem taka kombinacja kolorystyczna świetnie pasuje do charakteru tego modelu. Pod jego maską pracuje przecież 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 571 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 800 niutonometrów.

Ta limuzyna jest w stanie osiągnąć prędkość 100 km/h w 3,8 sekundy. Elektroniczny „kaganiec” zatrzyma proces przyspieszania po przekroczeniu 250 km/h.

Ceny nowego Audi A8 startują od 442 100 zł. Za hybrydę Plug-In zapłacisz ponad pół miliona zł

Są to dane oficjalnie podawane przez producenta. Z doświadczenia jednak wiemy, że często rzeczywistość bywa jeszcze bardziej zadowalająca.