Niemcy nie zawiedli. Kupując nowe Audi S8 (2022) docenisz dźwięk ośmiu cylindrów (wideo)

Producenci samochodów sportowych, ale i nie tylko takich, muszą się borykać z restrykcyjnymi normami emisji spalin. Często przez to auta tracą swój charakter i najzwyczajniej w świecie przestają rasowo brzmieć.

Na szczęście są jeszcze marki, które mimo tych wszystkich ograniczeń potrafią zbudować silnik charakteryzujący się świetnym brzmieniem. Jednym z przykładów jest najnowsze Audi S8 D5.5.

Ceny nowego Audi A8 startują od 442 100 zł. Za hybrydę Plug-In zapłacisz ponad pół miliona zł

Niedawno niemiecki producent pokazał nam odświeżoną gamę swojej flagowej limuzyny, a także poznaliśmy polskie ceny modelu A8. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań od dziennikarzy, którzy mieli już styczność z tym autem.

Załączony film poświęcony jest głównie brzmieniu silnika usportowionego wariantu S8. Ten skrywa pod maską 4.0 litrowe V8, które generuje moc 571 koni mechanicznych i rozpędza limuzynę do 100 km/h w 3,8 sekundy.

A przynajmniej tak deklaruje producent. Oglądaliśmy już nagrania, na których kierowcy udawało się uzyskać dużo lepszy wynik. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h, ale z pewnością auto ma ochotę na więcej.

Nowe Audi S8 z bliska. 571 KM rozpędza go do setki szybciej niż deklaruje producent (wideo)

Trzeba przyznać, że na brak dźwięku w S8 nie możemy narzekać. Soczysty bulgot ośmiu cylindrów to coś, co jest niestety już rzadko spotykane w dzisiejszych czasach.