Nowe Audi S8 z bliska. 571 KM rozpędza go do setki szybciej niż deklaruje producent (wideo)

Audi odświeżyło swoją flagową limuzynę na początku listopada 2021 roku. Zmiany wizualne nie są drastyczne, ale od razu jest pewność, że mamy do czynienia z egzemplarzem po liftingu.

Nowy grill, przeprojektowane grafiki reflektorów, i poszerzona oferta dostępnych kolorów lakieru czy wzorów felg. Po tym z zewnątrz rozpoznasz nowe A8 D5.5.

Nowe Audi A8 (2022) oficjalnie. Niemcy nie kombinowali. Zmienili grill, jest PHEV (wideo)

Więcej zmieniło się pod skórą, pojawiły się hybrydowe napędy, a najmocniejszym wariantem pozostało Audi S8. Właśnie taki egzemplarz zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Pod jego maską skrywa się 4.0 litrowy silnik V8 z układem miękkiej hybrydy, który generuje 571 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego. W standardzie otrzymujemy oczywiście napęd Quattro i przekładnię tiptronic.

Wystarczyło podpiąć komputer. Teraz jego Audi S8 przyspiesza w kosmicznym tempie (wideo)

Producent zapewniał, że przyspieszenie tego kolosa do 100 km/h zajmuje tylko 3,8 sekundy. Co ciekawe, autorom nagrania udało się uzyskać dużo lepszy wynik. Według ich pomiarów S8 potrafi osiągnąć setkę już w 3,35 sekundy. I to wszystko przy wspaniałym dźwięku ośmiu cylindrów.