Byli w szoku, widząc co potrafi bazowe Porsche. Mocniejsze auta miały z nim problem (wideo)

Czasami podstawianie do wyścigów aut, które posiadają zupełnie różne silniki, może być bardzo interesujące. Wynik pojedynku może zaskoczyć niejednego.

Redakcja CarWow podstawiła na linii startu Porsche 718 Cayman w wersji bazowej, Forda Mustanga Mach 1 oraz Porsche 718 Caymana w wydaniu GT4.

RWD vs. AWD na mokrym torze. Porsche Cayman GT4 podejmuje rękawice z Audi TT RS (wideo)

Najsłabszym autem w stawce jest 718 Cayman, który napędza 2.0 litrowy silnik 4-cylindrowy o mocy 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 380 niutonometrów.

Drugim w kolejności jest Cayman GT4, gdzie za rozpędzanie odpowiada 4.0 litrowa jednostka 6-cylindrowa. Generuje ona moc 420 koni mechanicznych i 420 niutonometrów momentu obrotowego.

Najmocniejszym, ale jak się okazuje, niekoniecznie najszybszym zawodnikiem jest Ford Mustang Mach 1. Jego 5.0 litrowe V8 produkuje 460 koni mechanicznych i 529 niutonometrów momentu obrotowego.

Wynik wszystkich prób może zaskakiwać. Najprawdopodobniej za sprawą automatycznej skrzyni biegów PDK, najlepiej poradziło sobie najsłabsze Porsche 718 Cayman.

Porsche 718 Cayman GT4 RS (2022) oficjalnie. Ma 500 KM i jest znacznie szybszy od GT4 (wideo)

Pozostałe auta były trudniejsze do opanowania za sprawą manualnych przekładni. Wcześniej, te same modele, ale z automatem na pokładzie, robiły na tym samym dystansie dużo lepsze wyniki.