RWD vs. AWD na mokrym torze. Porsche Cayman GT4 podejmuje rękawice z Audi TT RS (wideo)

Napęd na cztery koła zazwyczaj jest dużo bardziej skuteczny podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Ale czy w każdym przypadku? Porównano auta z różnym typem napędu w wyścigu równoległym.

Do walki stanęły dwa niemieckie coupe. Oba to topowe wersje popularnych modeli, które są bardzo popularne za naszą zachodnią granicą.

Nowe Porsche 911 GT3 992 pokonało na torze rywali mocniejszych o ponad 200 KM (wideo)

Tylny napęd reprezentowany jest przez Porsche 718 Caymana w wersji GT4. Za plecami kierowcy umieszczono 6-cylindrowego boksera o pojemności 4.0 litrów. Oferuje on moc 420 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 420 niutonometrów.

Napęd na cztery koła w tym porównaniu to legendarne Quattro, w które wyposażone jest Audi TT RS. Pod jego maską genialnie pracuje 5-cylindrowy silnik o pojemności 2.5 litra, który generuje 400 koni mechanicznych i 480 niutonometrów.

Oba auta, według swoich producentów, mają bardzo podobny czas przyspieszenia do 100 km/h. Audi przyspiesza w 3,7 sekundy, natomiast Porsche w 3,9 sekundy.

Geniusz w Audi TT zobaczył Bugatti w lusterkach. Bardzo chciał mu uciec (wideo)

Ciekawe zatem, jak spiszą się w wyścigu równoległym na mokrym torze. Aby się przekonać, wystarczy, że obejrzysz załączony materiał wideo.