Tego Rolls’a męczy elektroniczny kaganiec. Nie może wykorzystać V12 o mocy 685 KM (wideo)

Niemiecki tuner Novitec oferuje pakiety dla najbardziej ekskluzywnych modeli samochodów na świecie. Wielu z pewnością kojarzy go głównie z autami marki Ferrari.

Możesz jednak również poprawić wygląd i osiągi swojego Rolls-Royce’a. Novitec będzie w stanie zmodyfikować niemalże każdy nowy model brytyjskiego producenta.

Po dźwięku silnika nie rozpoznasz, że to Rolls-Royce. Ma pod maską 707 KM i 1060 Nm (wideo)

Jednym z przykładów jest Cullinan, którego możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Oprócz pakietu stylistycznego, pod maską zwiększono moc do 685 koni mechanicznych. Seryjnie, 6.75 litrowe V12 generuje tam 571 koni.

Pozwala to na osiągnięcie prędkości 250 km/h bez żadnego problemu. Gdyby nie elektroniczny kaganiec, z pewnością najbardziej luksusowy SUV na świecie rozpędziłby się jeszcze dużo mocniej.

Nie wiemy niestety jaki jest całkowity koszt modyfikacji. Seryjny Cullinan to około 1,5 miliona złotych, a jedna, 24-calowa felga to wydatek około 13 000 złotych.

Novitec zrobił z Rolls-Royce’a Ghosta strasznego bandytę. W środku spadają gwiazdy (wideo)

W pewnym momencie przejażdżki na niemieckiej autostradzie autor nagrania wyprzedził Fiata Pandę. To zabawne, kiedy uświadomisz sobie, że włoskie miejskie auto ma niższą wartość niż jedno z kół samochodu, którym jedziesz.