Właściciel Taycana od razu po wyścigu zamówił Teslę Model S Plaid przez internet (wideo)

Jednymi z najszybszych obecnie produkowanych samochodów elektrycznych są Tesla Model S Plaid oraz Porsche Taycan Turbo S. Mowa oczywiście o tych ogólnodostępnych, pomijając wynalazki typu Rimac.

Na jednym z torów do wyścigów równoległych w Stanach Zjednoczonych doszło do bezpośredniego pojedynku między nimi. Nie jest to pierwszy, ani ostatni tego typu wyścig, który zobaczysz.

Ta Tesla Model S Plaid brzmi jak Dodge Charger Hellcat. Dźwięk V8 słychać z daleka (wideo)

Bardziej wyjątkowe, niż sam jego przebieg, jest to co stało się na poboczu. Właściciel Porsche Taycana Turbo S, widząc wynik, stwierdził że musi zamówić Teslę. Zrobił to natychmiastowo przy pomocy swojego telefonu.

Porsche Taycan Turbo S w momencie użycia funkcji Launch Control oferuje 761 koni mechanicznych i przyspieszenie do 100 km/h w 2,8 sekundy.

Tesla Model S Plaid z kolei ma dużo większą moc, bo wynoszącą 1 020 koni mechanicznych. Setkę osiąga w czasie delikatnie przekraczającym dwie sekundy, a dystans 1/4 mili pokonuje w czasie poniżej 9,5 sekundy.

Tesla Model S Plaid w pojedynku z Bugatti Chironem i Porsche Taycanem Turbo S (wideo)

Nie można zarzucić Porsche, że jest wolnym samochodem. Taycan Turbo S jest piekielnie szybki, ale jak widać na załączonym obrazku, do nowej Tesli jeszcze trochę mu brakuje.