Nowy Opel Astra L (2022) na oficjalnych fotkach. Kilka elementów wnętrza doskonale znasz

Już w ciągu najbliższych tygodni swoją światową premierę będzie miała zupełnie nowa Astra generacji L. Opel podzielił się dzisiaj z nami kilkoma zdjęciami zakamuflowanego egzemplarza.

Auto powstaje na platformie EMP2, która jest identyczna jak w Peugeocie 308 oraz DS 4. Elementy znane z francuskiego hatchbacka pojawiają się nawet wewnątrz zamaskowanej Astry. Z pewnością kojarzysz charakterystyczną gałkę zmiany biegów i manetkę kierunkowskazów.

2022 Opel Astra L
2022 Opel Astra L

Nowy Opel Astra L (2022) w całej okazałości. Tak będzie wyglądał niemiecki hybrydowy hatchback

Pod maskę Astry L trafią benzynowe silniki 1.2 oraz wysokoprężne 1.5. Opel idąc z duchem czasu nie mógł pominąć napędów hybrydowych plug-in. Te również znajdą się w ofercie i będą bazowały na 1.6 litrowym silniku benzynowym. Moc przez nie oferowana będzie wynosiła najprawdopodobniej 180 i 225 koni mechanicznych.

2022 Opel Astra L
2022 Opel Astra L

W podwoziu hybrydowych modeli znajdzie się miejsce dla baterii o pojemności 12.4 kWh, które zapewnią bezemisyjny zasięg nawet 60 kilometrów. To zdecydowanie wystarczy do poruszania się bezszelestnie po mieście.

Wiemy jak wygląda nowy Opel Astra L (2022). Po raz pierwszy w historii z napędem hybrydowym

2022 Opel Astra L
2022 Opel Astra L

W środku pojawi się nowa kierownica, dwa duże ekrany dominujące na desce rozdzielczej oraz bardzo ergonomiczne fotele. Przednia część nadwozia będzie podobna do tej z nowej Mokki, dzięki zastosowaniu charakterystycznego przedniego pasa Opel Visor.