Takiego modelu Skoda jeszcze nie miała. Kodiaq Coupe może podebrać klientów Audi i BMW

Rodzaj nadwozia zapoczątkowany przez BMW X6 w 2007 roku staje się co raz popularniejszy. Każdy producent chce mieć w swojej ofercie SUVa z szybko opadającym dachem w stylu coupe.

Jednym z producentów, który do tej pory nie zdecydował się na taki krok jest Skoda. Ma on oczywiście model, który idealnie by pasował do takiej odmiany i z pewnością przyciągnąłby wielu klientów. Mowa tu o Skodzie Kodiaq.

Oto nowa Skoda Kodiaq (2021) po faceliftingu. Wróciła wersja RS, ale bez diesla 2.0 TDI

Jeden z grafików komputerowych postanowił sprawdzić jak mogłaby wyglądać Skoda Kodiaq Coupe. Trzeba przyznać, że wygląda to świetnie. Gdyby jeszcze zastosować ten chwyt w modelu RS, to uważam że sukces mamy murowany.

Skoda Kodiaq Coupe
Skoda Kodiaq Coupe rendering fot. X-Tomi Design

Aktualnie producent wprowadził do sprzedaży model po faceliftingu. Najmocniejsza odmiana RS ma pod maską 245-konny silnik 2.0 TSI znany z Octavii RS. Jest to ukłon dla fanów nie przepadających za silnikami wysokoprężnymi, bo właśnie taki montowano pod maską poprzedniego Kodiaqa RS.

Jak szybka jest nowa Skoda Octavia RS 2.0 245 (2021)? Przyspieszenie, osiągi, launch control, 100-200 km/h (wideo)

Czy wizja grafika komputerowego kiedyś się sprawdzi? Czy zobaczymy w ofercie czeskiego producenta Kodiaqa w odmianie coupe? Być może stanie się to w przypadku elektrycznego modelu Enyaq iV.