Skoda chce za samochód ze zdjęć prawie 160 tys. zł. Enyaq iV 50 pojedzie maksymalnie 160 km/h

Skoda Enyaq od jakiegoś czasu jest już dostępna w polskiej ofercie marki. W konfiguratorze brakuje podstawowej wersji Enyaq iV 50, która właśnie debiutuje w Niemczech.

Jak wygląda podstawowa wersja Enyaq iV 50? Na próżno szukać dużych kół o rozmiarze 19-cali, które doskonale komponują się z bryłą nadwozia czeskiego elektryka. W zamian za to, Skoda proponuje 18-calowe koła, które przyjęły wygląd „balonów”. Poza tym full ledowe reflektory zastąpiły bazowe światła ledowe, natomiast wiele elementów stylistycznych zostało wymienionych na te „mniej ładne”. Nawet tylnego zderzaka nie pomalowano w kolorze nadwozia, podobnie jak bocznych progów.

Skoda Enyaq iV 50: podstawowa wersja
Skoda Enyaq iV 50: podstawowa wersja

Cała moc Enyaqa iV 50 przekazywana jest wyłącznie na tylną oś. 148 koni mechanicznych generowanych przez jednostkę elektryczną umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie około 9,8 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 160 km/h. Akumulator o pojemności 51 kWh umożliwia przejechanie do 362 kilometrów, czyli realnie do około 300 kilometrów.

> Skoda Enyaq iV: elektryczny SUV z baterią do 82 kWh i zasięgiem do 510 km oficjalnie

Skoda Enyaq iV 50: podstawowa wersja (wnętrze)
Skoda Enyaq iV 50: podstawowa wersja (wnętrze)

Poza tym wyposażenie pokładowe elektrycznej Skody jest dość przyzwoite i obejmuje m.in. dwustrefową klimatyzację, tempomat, mnóstwo systemów bezpieczeństwa oraz skórzaną wielofunkcyjną kierownicę.

> Skoda Enyaq Sportline iV: elektryczny SUV w sportowym wydaniu z mocą nawet do 265 KM

Ile kosztuje podstawowa (najtańsza) Skoda Enyaq iV 50? W Niemczech auto zostało wycenione na 33800 euro, czyli według dzisiejszego średniego kursu walut około 154405 złotych. W Polsce bazowy model jest na razie niedostępny, choć należy się spodziewać ceny w okolicach 160 tysięcy złotych (celujemy w 159900 złotych). Jest to o około 20 tysięcy złotych mniej w porównaniu do obecnie najtańszego wariantu Enyaq iV 60.