Skoda Enyaq Sportline iV: elektryczny SUV w sportowym wydaniu z mocą nawet do 265 KM

Skoda nie ma jeszcze swojej wersji Volkswagena ID.3, ale czeska marka od jakiegoś czasu sprzedaje Enyaq’a iV, który jest odpowiednikiem ID.4. Firma właśnie poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży modelu Enyaq iV w bardziej pikantnej, sportowej wersji. Oto Skoda Enyaq Sportline iV.

Skoda Enyaq Sportline iV
Skoda Enyaq Sportline iV (niebieska)

Skoda Enyaq Sportline iV dołącza do Superba Sportline oraz Kodiaqa Sportline i wyróżnia się przede wszystkim 20-calowymi kołami, które opcjonalnie można zamienić nawet na 21-calowe. Skoda Enyaq Sportline iV ma również twardsze oraz obniżone o 15 milimetrów zawieszenie z przodu i 10 milimetrów z tyłu.

> Nowa Skoda Kodiaq po liftingu (2021): czeski SUV przyłapany na autostradzie, model RS może być PHEV

Pod względem stylistycznym Skoda Enyaq Sportline iV wyróżnia się czarnymi błyszczącymi dodatkami, czarnymi lusterkami, relingami dachowym oraz czarnymi listwami otaczającymi boczne szyby. Wewnątrz znajdziemy sportowe przednie fotele z zintegrowanymi zagłówkami, trójramienną kierownice, aluminiowe pedały i nowe dywaniki.

Skoda Enyaq Sportline iV
Skoda Enyaq Sportline iV (szara)
Skoda Enyaq Sportline iV
Skoda Enyaq Sportline iV (szara)

Skoda Enyaq Sportline iV oferowana jest w wersjach 60, 80 i 80X, przy czym ta pierwsza zapewnia 180 koni mechanicznych i 310 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 62 kWh pozwala na przejechanie do 400 kilometrów w cyklu WLTP.

Skoda Enyaq Sportline iV
Skoda Enyaq Sportline iV: wnętrze
Skoda Enyaq Sportline iV
Skoda Enyaq Sportline iV (fotele sportowe)

Skoda Enyaq Sportline iV 80x ma aż dwa silniki elektryczne, jeden z przodu, a drugi na tylnej osi. Napęd w tej wersji przekazywany jest na wszystkie koła, natomiast moc całkowita to 265 koni mechanicznych oraz 425 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Akumulator o pojemności 82 kWh umożliwia pokonanie dystansu do 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

We wszystkich trzech wersjach prędkość maksymalna została ograniczona do 160 km/h.

> Ile kosztuje elektryczna Skoda Enyaq iV? Polski cennik modeli Enyaq iV 60 i Enyaq iV 80