Kiedy nowy Opel Astra? Możliwy powrót wersji OPC o mocy 300 KM, debiut w 2022 roku

Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Peugeota 308, a teraz powiązana mechanicznie nowa Astra w formie pojazdu prototypowego została przyłapana podczas testów. Kiedy nowy Opel Astra wejdzie do polskich salonów?

Nowa Astra w żadnym stopniu nie będzie przypominała obecnej generacji. Nowy model zostanie opracowany zgodnie z najnowszą filozofią stylistyczną niemieckiej marki zapoczątkowaną w 2018 roku i zastosowaną m.in. w najnowszej odmianie modelu Mokka.

Według naszych źródeł nowa Astra (2022) będzie oferowana z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV). To oznacza, że Astra zostanie wyposażona w przynajmniej dwa silniki – benzynowy oraz elektryczny, które pozwolą na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów na prądzie.

> Ile kosztuje nowy Opel Crossland? Model po liftingu startuje od 72 300 złotych

Jaki napęd PHEV może trafić do Astry? Nie będziemy zaskoczeni jeśli Opel postawi na konstrukcję z Grandlanda PHEV, czyli na zespole napędowym o łącznej mocy 300 koni mechanicznych. Taka moc może zwiastować nadejście hybrydowej Astry OPC.

Nowa Astra powstanie na płycie podłogowej EMP2, czyli na tej samej co najnowsza generacja Peugeota 308. Stylistycznie oba modele nie będą spokrewnione.

> Opel Insignia GSI (2021) po liftingu: ile kosztuje w Polsce? Cennik startuje od ponad 200 tysięcy złotych

18 marca oficjalnie zadebiutuje nowy Peugeot 308. Wtedy też poznamy szczegóły techniczne francuskiego modelu, które będą miały znaczenie również w przypadku Astry (2022).

Premiery nowego Opla Astry należy oczekiwać w drugiej połowie 2021 roku lub na początku 2022 roku. Warto zaznaczyć, że Astra nadal będzie produkowana w niemieckich zakładach w Rüsselsheim. Grupa Stellantis zapowiedziała w 2019 roku, że fabryka zostanie unowocześniona i umożliwi produkcję aut z nową platformą EMP2.