Alarm w Volkswagenie! Tak wygląda nowy Peugeot 308 (2021). Wyciekły zdjęcia bez kamuflażu

Jeśli z niecierpliwością oczekujesz premiery Peugeota 308 (2021) to na pewno z przyjemnością obejrzysz zdjęcia nowego modelu, które wyciekły właśnie do Internetu. Fotografie ujawniają wygląd przedniej części nadwozia. Peugeot 308 (2021) otrzyma m.in. nowe logo producenta zaprezentowane kilka tygodni temu.

Poprzednie zdjęcia szpiegowskie oraz wizualizacja, którą opublikowaliśmy w zeszłym roku, nie oddają tego, co inżynierowie oraz designerzy faktycznie osiągneli z 308. Auto wygląda fenomenalnie, choć zdajemy sobie sprawę, że przyłapana wersja jest w topowej (najdroższej) wersji wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują czarne aluminiowe felgi, najprawdopodobniej o rozmiarze 19-cali, które świetnie komponują się z ciemnymi lusterkami.

> Peugeot 3008 po liftingu (2021) ujawniony: odświeżony i-Cockpit, pod maską do 300 koni mechanicznych

Poza tym projekt wpasowuje się w najnowszą filozofie stylistyczną marki. Francuzi muszą być bardzo zadowoleni z nowego logo, ponieważ wyeksponowali je także na błotnikach.

Niestety nie mamy zdjęcia tylnej części bez kamuflażu, jednak wprawne oko zauważy agresywną konstrukcję dyfuzora ze zintegrowanymi końcówkami układu wydechowego, co oznacza, że możemy mieć do czynienia z wersją GT Line. Zachowana zostanie bardziej praktyczna wersja kombi, natomiast nieoficjalnie mówi się o debiucie wariantu Cross (wersji uterenowionej).

Co pod maską nowego 308 (2021)?

Oprócz hybrydowej wersji hybrydowej typu plug-in o mocy około 225 koni mechanicznych i autonomią na poziomie 48 kilometrów, a także wersji benzynowych i wysokoprężnych z łagodną technologią hybrydową, nowe 308 będzie oferowane jako wariant sportowy PHEV o nazwie 308 PSE. Topowy model powinien łączyć silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1.6 l z dwoma jednostkami elektrycznymi. Łączna moc zespołu napędowego najprawdopodobniej przekroczy 300 koni mechanicznych.

Oficjalne zdjęcia nowego 308 (2021) powinny zostać opublikowane w ciągu najbliższych dni, na pewno w tym miesiącu. Pierwszych egzemplarzy w salonach oczekujemy na początku lata, choć niektóre źródła podają nawet pierwszy kwartał 2022 roku.

> Oto Peugeot 508 PSE PHEV: pod maską silnik 1.6 l, ale Francuzi celują w BMW M340i xDrive