Cupra Formentor po tuningu JE Design jest sporo mocniejsza: Niemcy dają gwarancje na modyfikacje

Cupra Formentor to bardzo świeży model, który jest dostępny w polskich salonach sprzedaży od 115 900 złotych. W topowej wersji Formentor generuje 310 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,9 sekundy. Cena ponad 300-konnego wariantu oscyluje w granicach 200 tysięcy złotych.

Cupra Formentor JE Design (tuning): przód
Cupra Formentor JE Design (tuning): przód
Cupra Formentor JE Design (tuning): nowe koła
Cupra Formentor JE Design (tuning): nowe koła

Dla większości użytkowników hiszpańskiego SUV-a w stylu Coupe taka moc jest wystarczająca. Jeśli jednak właściciel oczekuje mocniejszych wrażeń, pozostaje wizyta w garażu tunera JE Design.

Inżynierowie firmy tuningowej JE Design przygotowali pakiet, który zwiększa moc silnika TSI o pojemności 2.0 l do 360 koni mechanicznych oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego (+50 koni mechanicznych i 50 Nm). Tuner proponuje także sprężyny obniżające zawieszenie o 5 centymetrów. Modyfikacje mechaniczne objęte są dwuletnią gwarancją z ograniczeniem do 100 tysięcy kilometrów.

> Cupra Leon (2020) z polskim cennikiem: ile kosztuje Cupra z napędem plug-in hybrid?

Nie wiadomo jak zwiększona moc wpłynęła na osiągi Formentora, ale spodziewamy się czasu przyspieszenia do pierwszej setki lepszego o około 0,2 sekundy (4,7 sekundy). Nieznana jest również cena pakietu tuningowego.