Cupra Formentor (2021) będzie mocniejsza: inżynierowie szykują 410-konną wersję z silnikiem od Audi RS Q3

Cupra Formentor została zaprezentowana na początku roku (debiut online z powodu odwołania targów motoryzacyjnych w Genewie), a tymczasem pierwsze egzemplarzy kompletnie nowego sportowego SUV-a wjeżdżają do polskich salonów. Jeśli jednak 310 koni mechanicznych to dla Ciebie za mało, to z pewnością będziesz zadowolony informacją na temat prac nad 410-konnym wariantem. Taki egzemplarz został przyłapany na torze Nurburgring podczas testów przez szpiegów motoryzacyjnych serwisu Motor1.

Mocniejszy Formentor będzie na szczycie wariantów tego modelu, oferując moc z pięciocylindrowego silnika z turbodoładowaniem. To ta sama jednostka, która napędza Audi RS Q3, ale w Cuprze moc najprawdopodobniej wzrośnie do 410 koni mechanicznych (RS Q3 generuje 400 koni mechanicznych).

> Nowa Cupra Ateca 2021: w sprzedaży od września, „realne” zdjęcia już teraz

410-konna Cupra Formentor będzie na pewno bardziej agresywnym modelem z nowym bodykitem, kołami oraz charakterystycznymi końcówkami układu wydechowego. Na zdjęciach szpiegowskich tych zmian nie widać, ale to wczesny prototyp, który z pewnością będzie udoskonalany. Do końca roku powinniśmy wiedzieć więcej na temat najmocniejszej wersji Cupry Formentor.

Cupra Formentor – obecnie oferowana również jako hybryda typu plug-in

Cupra Formentor jest aktualnie dostępna w dwóch opcjach układu napędowego. Pierwszy wariant chowa pod maską silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2.0 l i mocy 310 koni mechanicznych. Druga wersja to model hybrydowy typu plug-in (PHEV) oparty o turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.4 l i mocy 150 koni mechanicznych. W połączeniu z silnikiem elektrycznym łączna moc wynosi 245 koni mechanicznych. Cupra Formentor PHEV jest w stanie przejechanie do 40 kilometrów w trybie elektrycznym.

Cupra Formentor 2020
Cupra Formentor 2020

Przyjmowanie zamówień na Cuprę Formentor rozpoczęło się wraz z nadejściem lata. Aktualnie trwają dostawy modelu do dilerów w całej Polsce.