Tak drogiego i mocnego Suzuki jeszcze nie było: SUV Across ma 306 KM i kosztuje ponad 260 tysięcy złotych

Jeśli po prezentacji Suzuki Across na początku lipca 2020 roku oczekiwałeś, że będzie to tańsza alternatywa dla Toyoty RAV4 PHEV, to polski cennik tego modelu może cię zadziwić. Suzuki podało do informacji publicznej, że model Across został wyceniony na przynajmniej 261 800 złotych. Toyota kilka miesięcy temu podjęła współpracę z Suzuki, czego efektem jest nie tylko Across, ale również Swace (bliźniak Corolli TS).

Bardzo ciężko jest dostrzec różnice pomiędzy Acrossem, a RAV4. Te są bardzo skromne i ograniczają się właściwie do akcentów, takich jak inne logotypy czy przemodelowany pas przedni. Podobna atmosfera panuje wewnątrz pojazdu, gdzie kierowcy o marce samochodu, którym się porusza przypomina tylko logo na kierownicy.

Suzuki Across (PHEV)
Suzuki Across (PHEV)

Spodziewaliśmy się, że mimo ogromnych podobieństw Suzuki Across będzie tańsze od Toyoty RAV4. Nic bardziej mylnego. Podstawowa wersja szokuje ceną, ale dysponuje napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV) o łącznej mocy 306 koni mechanicznych. Warto dodać, że podstawowa wersja to topowy wariant Elegance, która zawiera praktycznie wszystko to, czego kierowca potrzebuje do szczęścia. Na pokładzie nie brakuje więc dwustrefowej klimatyzacji, podgrzewanej kierownicy, systemu bezkluczykowej obsługi samochodu czy wielu systemów bezpieczeństwa i asystentów wspomagających kierowcę podczas jazdy (PCS, AHB, RSA, DRCC, LTA).

Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV – wnętrze

Suzuki Across 2020 2.5 Plug-in Hybrid E-Four E-CVT jest też w stanie przejechać nawet do 70 kilometrów na samym prądzie. O parametrach technicznych szerzej rozpisywaliśmy się we wcześniejszym wpisie.