Suzuki Across 2021, czyli Toyota RAV4 PHEV w przebraniu dla Europy: sprzedaż rozpocznie się jesienią

Suzuki poszerza swoją ofertę samochodów osobowych w Europie o nowy model wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in – Across. W rzeczywistości jest to Toyota RAV4 w przebraniu, ale w pełni legalnym z powodu współpracy japońskich marek ogłoszonej w zeszłym roku.

Suzuki Across w porównaniu do RAV4 charakteryzuje się kilkoma poprawkami stylistycznymi. Cały pas przedni został przez Suzuki wymieniony, dzięki czemu auto ma bardziej płaskie reflektory ledowe, większy grill oraz nieco inaczej zaprojektowany zderzak. Poza tym z boku i z tyłu ciężko jest odróżnić Suzuki Across od Toyoty RAV4 i jest to możliwe chyba tylko po szczegółach, takich jak logotypy. Sprzedaż Acrossa w Europie rozpocznie się jesienią tego roku, natomiast paleta kolorów nadwozia będzie składała się z sześciu kolorów nadwozia.

Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV
Suzuki Across 2021 PHEV – wnętrze

Wewnątrz można znaleźć m.in. 9-calowy ekran systemu multimedialnego, który może współpracować z Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie brakuje również kompletu systemów bezpieczeństwa oraz kierownicy Suzuki, która jest kompletnie inna od tej w RAV4 PHEV. Pojemność bagażnika wynosi 490 litrów.

Suzuki Across – napęd PHEV (plug-in hybrid)

Pod maską pracuje znany system hybrydowy typu plug-in oparty na silniku benzynowym o pojemności 2,5 l wspierany przez dwie małe jednostki elektryczne (przy każdej z osi). Suzuki nie ujawnia specyfikacji technicznej modelu, ale w RAV4 PHEV łączna moc napędu wynosi 306 koni mechanicznych, natomiast akumulator o pojemności 18,1 kWh pozwala na przejechanie do 95 kilometrów w trybie elektrycznym. Spodziewamy się, że moc w Suzuki Across zostanie stosownie obniżona, aby nie prowadzić bezpośredniej rywalizacji z RAV4. Tym bardziej, że Suzuki zapowiada zasięg wyższy o 25 kilometrów, co na pewno znacząco wpłynie na osiągi. Cała moc Suzuki Across jest przekazywana na cztery koła, natomiast dodatkowy tryb o nazwie „TRAIL” ułatwi jazdę w terenie.

> Hybrydowa Toyota RAV4 po tuningu firmy Versus: potężne koła i szersze nadkola

Suzuki Across 2020 – polska cena

Polski importer Suzuki nie ujawnił cennika nowego SUV-a z napędem hybrydowym typu plug-in. Auto powinno być jednak tańsze od Toyoty RAV4 PHEV, która nie ma jeszcze oficjalnego cennika, ale za granicą kosztuje grubo ponad 200 tysięcy złotych.

> Toyota RAV4 Plug-in Hybrid – 306 KM i wtyczka do ładowania