Audi RS3 po lekkim tuningu (450 KM) kontra BMW M2 CS (450 KM) i Mercedes-AMG A45 S (421 KM)

W dzisiejszych czasach niewielkie modele sportowe są piekielnie szybkie. Mercedes-AMG A45 S już nie raz udowadniał, że potrafi poradzić sobie ze znacznie mocniejszymi modelami, a problem z wygraną miały nawet takie samochody jak Audi RS4 czy BMW M8 (pod pewnym warunkiem). Najmocniejsza Klasa A jest tak szybka, że inżynierowie Audi przywiązuje wiele wagi do tego, żeby najnowsza generacja RS3 zmiażdżyła A45 S.

Według najnowszych doniesień nowa generacja Audi RS3 (2021) ma dysponować silnikiem o mocy aż 450 koni mechanicznych. Egzemplarz o dokładnie takiej mocy występuje w tym materiale – co istotne, mówimy o modelu starszej generacji po lekkim tuningu, zwiększającym moc o 50 koni mechanicznych.

BMW M2 CS to najmocniejsza wersja M2. Pod maską bawarskiej maszyny siedzi motor o mocy również 450 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie zaledwie 3,8 sekundy.

> BMW M5 CS 2021: nadchodzi najpotężniejsze M5 w historii

Mercedes-AMG A45 S dysponuje w tym pojedynku najniższą mocą, bo „tylko” 421 koni mechanicznych, ale i tak jest to najmocniejszy fabryczny na świecie hothatch. A45 S jest modelem najnowszej generacji, dlatego pomimo niższej mocy ma technologiczną przewagę nad rywalami.

> Mercedes-AMG A35 kontra A45: jaka jest różnica w mocy i cenie? (drag race)

Który z modeli jest najszybszy w pojedynku na prostej? Audi RS3 zanotowało najbardziej imponujący start. BMW M2 CS za sprawą napędu tylko na tylne koła potrzebowało kilku sekund, żeby dogonić zmodyfikowane RS3, ale też A45 S… Więcej zdradzać nie będziemy.