BMW M5 CS 2021: nadchodzi najpotężniejsze M5 w historii

BMW intensywnie pracuje nad nową serią 5, która zostanie zaprezentowana w drugiej części tego roku. Seria 5 nie byłaby kompletna bez jej ukoronowania, czyli supersportowej wersji M5. Tym razem nie będzie to jednak najmocniejszy wariant bawarskiej limuzyny.

Do tej pory M5 oferowane było w dwóch wersjach. Obie oparte na silniku V8 biturbo o pojemności 4.4 l, który napędza wszystkie koła. Pierwszy wariant jest modelem „podstawowym” M5 o mocy 600 koni mechanicznych oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Drugi model to M5 Competition o mocy 625 koni mechanicznych (moment obrotowy takim sam jak w M5).

Wraz z nadejściem odświeżonej serii 5 po liftingu, o której więcej możecie przeczytać tutaj, na rynku zadebiutuje zupełnie nowy gracz. Najpotężniejsze BMW serii 5 w historii, czyli M5 CS.

> BMW serii 7 będzie całkowicie elektryczne, ale też najmocniejsze

Użycie nazwy M5 CS oznacza, że samochód będzie wykonany z lżejszych materiałów, w tym z karbonu, otrzyma najbardziej sportowe siedzenia, lżejszy i głośniejszy układ wydechowy, nowe aluminiowe felgi i kilka innych sportowych akcentów.

> Nowe BMW M3 2021 jeździ po drogach (dźwięk silnika)

BMW M5 CS 2021 – silnik, jaka moc?

Największą niewiadomą jest moc silnika. Bardzo prawdopodobne, że pod maskę trafi ten sam silnik V8 biturbo o pojemności 4.4 l, ale o mocy znacznie większej niż generuje M5 Competition. Dokładne dane techniczne znane są tylko wąskiemu gronu inżynierów BMW, ale coraz częściej mówi się o mocy 650 koni mechanicznych. Oznacza to wzrost o 25 koni mechanicznych w porównaniu do M5 Competition.

BMW M5 CS 2021 zadebiutuje w drugiej połowie tego roku po oficjalnej premierze serii 5 2021.