Volkswagen Arteon PHEV i Volkswagen Tiguan PHEV potwierdzone w 2020 roku

Volkswagen oficjalnie potwierdził, że jeszcze w tym roku czeka nas premiera nowych modeli Arteon oraz Tiguan w wersjach hybrydowych typu plug-in. Oba modele przejdą również szereg zmian odmładzających. Warto przypomnieć, że w tym roku marka Volkswagen zaprezentowała już dwa nowe modele PHEV – Golfa GTE oraz Touarega R.

Zelektryfikowane modele Arteona i Tiguana otrzymają najprawdopodobniej konfigurację hybrydową z Passata GTE. Limuzyna VW oferuje 218 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Akumulator o pojemności 13 kWh pozwala na przejechanie do 56 kilometrów według standardów WLTP.

Co ważne, Arteon wraz z debiutem wersji po faceliftingu ma być dostępny w bardziej praktycznej wersji Shooting Brake. Zarówno nowy Arteon jak i Tiguan po raz pierwszy będą także oferowane w sportowych wersjach „R”. Nie wiadomo jednak, czy pod maskę obu wersji trafi dwulitrowy turbodoładowany motor benzynowy, konfiguracja hybrydowa o dużej mocy z Touarega R czy inna mocna jednostka napędowa.

Volkswagen Arteon Shooting Brake (Kombi) 2021
Volkswagen Arteon Shooting Brake (Kombi) 2021: fot: Motor1.com

Nowe modele VW Arteon oraz VW Tiguan zostaną zaprezentowane jeszcze w 2020 roku. Do polskich salonów pierwsze egzemplarze powinny zjechać najpóźniej na początku 2021 roku.

Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid
Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid