Volkswagen Arteon R przybędzie również w wersji kombi (Shooting Brake): tańsze Audi RS6?

Sam fakt, że Volkswagen Arteon R pojawi się w ofercie marki z Wolfsburga wydaje się właściwie przesądzony. VW Arteon R wejdzie do katalogów prędzej czy później, o czym już wcześniej informowaliśmy. Ciekawsze są jednak najnowsze doniesienia brytyjskiego magazynu Autocar. Podobno wersja „R” obejmie również bardziej praktyczny wariant Arteona – Shooting Brake.

Volkswagen Arteon R zostanie zaprezentowany jeszcze przed końcem tego roku. Arteon R Shooting Brake miałby wejść na rynek troszkę później, bo na początku 2021 roku.

Volkswagen Arteon Shooting Brake przyłapany – zdjęcia

Volkswagen Arteon R Shooting Brake – moc, silnik VR6 czy hybryda?

Moc prawdopodobnie będzie pochodziła z dwulitrowej jednostki turbodoładowanej, znanej np. z VW Golfa GTI. Wcześniejsze plotki mówiły jednak o zastosowaniu jednostki VR6 o pojemności trzech litrów i mocy około 400 koni mechanicznych. Jest jeszcze szansa, że do napędu posłuży zaprezentowana w Touaregu R konfiguracja hybrydowa, czyli połączenie jednostki benzynowej o pojemności 3,0 l V6 z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy ponad 450 koni mechanicznych.

VW Arteon R – pod maską silnik VR6?

Obecnie najmocniejszy wariant Volkswagena Arteona w katalogu to model z motorem benzynowym o pojemności 2,0 l, który generuje 272 koni mechanicznych i przekazuje całą moc na wszystkie cztery koła (4MOTION). Na polskim rynku samochód został wyceniony na przynajmniej 207.790 złotych, co oznacza, że wersja „R” będzie kosztowała około ćwierć miliona złotych.

Volkswagen Touareg R 2021 oficjalnie

Źródło: Autocar