Golf już nie jest najlepiej sprzedającym się Volkswagenem

Jeden egzemplarz schodzi z taśm montażowych co 35 sekund, i tak każdego dnia. Mowa o Volkswagenie Tiguanie, który w 2019 roku był najchętniej kupowanym Volkswagenem na świecie. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Tiguan jest tak popularny, odpowiadamy. Oprócz podwyższonego, mocno popularnego nadwozia typu SUV, Tiguan oferowany jest na 80% rynkach na świecie. Golf nie cieszy się aż taką popularnością.

Od początku wprowadzenia na rynek Tiguana w 2007 roku model znalazł ponad sześć milionów nabywców. W tym okresie mówimy jednak o bardzo mocnej tendencji wzrostowej w ostatnich latach sprzedaży, ponieważ tylko w 2019 roku Volkswagen wyprodukował ponad 910 tysięcy egzemplarzy. VW Tiguan stał się najlepiej sprzedającym SUV-em na Starym Kontynencie.

> Nowy Volkswagen Tiguan 2021 przyłapany bez kamuflażu

Volkswagen Tiguan – krótka historia modelu

Pierwsza generacja została wprowadzona w 2007 roku i była dostępna aż do 2016 roku. Model po drodze doczekał się faceliftingu w 2011 roku i z czasem otrzymał wiele kolejnych nowych wersji.

> Volkswagen Tiguan R – pierwsze zdjęcia modelu

Druga generacja pojawiła się w 2016 roku i nadal jest aktualna. Model powstaje na płycie podłogowej MQB i oferowany jest również w wersji siedmioosobowej (Tiguan Allspace) i z jednostkami napędowymi o mocy do 240 koni mechanicznych. Na horyzoncie po raz pierwszy widać Tiguana R, który będzie najmocniejszą wersją Tiguana. Według najnowszych informacji pod maskę Tiguana R trafi dwulitrowy silnik o mocy około 330 koni mechanicznych z napędem na cztery koła, ale nie są to oficjalne dane.

Warto dodać, że Volkswagen oficjalnie potwierdził za to hybrydową wersję typu plug-in (PHEV).

> Volkswagen Tiguan 2.0 TDI – test samochodu