Alfa Romeo Giulia GTAm jako Coupe? To mógłby być potężny cios dla M4 Coupe i Mercedesa-AMG C63 Coupe

Gdy kilka tygodni temu oficjalnie powróciła Alfa Romeo GTAm, wielu fanów marki zaczęło marzyć o wariancie coupe z silnikiem o podobnej mocy, coś na wzór modelu GTV albo 8C. Co prawda, oba projekty zostały odłożone na półkę w ramach planu restrukturyzacyjnego firmy, ale jeden z niezależnych projektantów motoryzacyjnych przygotował rendering na podstawie Alfy Romeo Giulii GTAm.

Efekt końcowy możecie zobaczyć na zdjęciach. Jest mało prawdopodobne, że taki model faktycznie powstanie, ale z pewnością byłaby to bardzo groźna konkurencja dla BMW M4 Coupe i Mercedesa-AMG C63 Coupe. Biorąc pod uwagę niską sprzedaż zwykłej Giulii i ogólne problemy finansowe marki, powstanie wariantu Coupe będzie dla Włochów wyjątkowo nieopłacalne.

> Alfa Romeo Giulietta odchodzi na emeryturę

Alfa Romeo Giulia GTAm została odchudzona o 100 kilogramów i dysponuje silnikiem o mocy 540 koni mechanicznych. Sedan osiąga pierwszą setkę w czasie 3,6 sekundy i gdyby taki wynik przenieść do Coupe, to samochód z łatwością radziłby sobie w wyścigu na prostej np. z BMW M4 Coupe, które pierwszą setkę osiąga w 4,1 sekundy. Alfie nie podołałby nawet Mercedes-AMG C63S z jednostką napędową zapewniającą przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,9 sekundy.

Alfa Romeo Giulia GTA Coupe - rendering
Alfa Romeo Giulia GTA Coupe – rendering Aksyonov Nikita

Warto przypomnieć, że Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm powstanie tylko w liczbie 500 egzemplarzach, a każdy właściciel samochodu wejdzie do ekskluzywnego grona ambasadorów Alfy Romeo.

Źródło: Aksyonov Nikita