Nowe BMW serii 4 zadebiutuje w połowie roku: ogromne nerki i napęd na cztery koła w M4

Nowe BMW serii 4 jest jednym z najbardziej oczekiwanych modeli bawarskiego producenta. Według amerykańskiego Motor1 nowa generacja zadebiutuje jeszcze w tym roku prawdopodobnie podczas genewskich targów motoryzacyjnych. Tymczasem na Instagramie pojawiły się zdjęcia częściowo odkrytego nadwozia z przodu oraz z tyłu.

Masywne nerki są naturalnie przedmiotem dyskusji od pewnego czasu, ale BMW jasno podkreśliło, że to dobry kierunek projektowania samochodów i sami klienci marki chcą tak zaprojektowanych grillów. Nowa seria 4 nie będzie odstępstwem od tej reguły, co udowadniają zdjęcia modelu minimalnie odkrytego spod płachty.

Przód nowego BMW serii 4 zostanie całkowicie odmieniony z ogromną osłoną chłodnicy na czele. Tył otrzyma wąskie światła ledowe dodatkowo podkreślające szerokość nadwozia. Masywny dyfuzor i dodatkowe końcówki układ wydechowego mogą być dostępne w wersji M440i. BMW serii 4 zachowa aż 85% rozwiązań z modelu koncepcyjnego.

BMW serii 4 2020 szpiegowskie
Zdjęcie szpiegowskie BMW serii 4 2020, fot: motor1.com

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, samochód będzie oferowany z jednostkami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Najwyższą wersją będzie M4, które po raz pierwszy ma być oferowane z napędem na wszystkie cztery koła z trybem drift.

Projektant Avarvarii podjął się stworzenia własnej wizji BMW serii 4. Efekt jego prac możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

BMW serii 4 2020 wizualizacja
BMW serii 4 2020 -wizualizacja Avarvarii (autoexpress.co.uk)
BMW serii 4 2020 wizualizacja
BMW serii 4 2020 – wizualizacja Avarvarii (autoexpress.co.uk)

Źródło: Motor1, Auto Express, Avarvarii