Legenda powróciła! Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm jest 100 kg lżejsza i ma 540 KM

Wielka legenda Alfy Romeo GTA powraca jako najgorętsza wersja Giulii Q (Quadrifoglio). Gran Turismo Alleggerita, czyli Giulia GTA jest lżejsza o 100 kilogramów w porównaniu do Giulii Q i osiąga pierwszą setkę w czasie 3,6 sekundy. Ponadto, torowa wersja Giulia GTAm jest dostępna tylko z dwoma siedzeniami, sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa i klatką bezpieczeństwa – jednocześnie pozostaje w pełni legalnym pojazdem w ruchu publicznym. Alfa Romeo Giulia GTA jest inspirowana Giulią GTA z 1965 roku, która została opracowana przez Autodeltę na bazie Giulii Sprint GT.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm jest sporo szersza od Giulii Q – nawet o 50 milimetrów. Są nowe sprężyny, amortyzatory i wiele akcentów wykonanych z włókna węglowego (np. na dachu, przednim zderzaku i nadkolach). Z tyłu zamontowano masywny spojler z karbonu (w wersji GTAm) i ogromny dyfuzor, natomiast całość stoi na 20-calowych kołach, które konstrukcją przypominają koniczynę. Ogólna aerodynamika to dzieło inżynierów z F1, którzy odpowiednio dobrali wszystkie elementy.

Alfa Romeo Giulia GTA GTAm

Alfa Romeo Giulia GTA – Włosi przyoszczędzili nawet na szybach

Wewnątrz Giulii GTA panuje iście sportowa atmosfera. Alkantara znajduje się właściwie wszędzie tam, gdzie była taka możliwość. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji kubełkowe siedzenia. Co ciekawe, tylna i boczne szyby są wykonane z poliwęglanu lexan, żeby przyoszczędzić na masie.

Alfa Romeo GTA i GTAm – silnik 2,9 l V8 Bi-turbo

2,9 l silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem został podkręcony do 540 koni mechanicznych. „Cywilna” wersja Giulii Q generuje 510 koni mechanicznych. Za odpowiednią akustykę odpowiada tytanowy układ wydechowy Akrapovic z parą okrągłych wylotów zamontowanych centralnie.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – powstanie tylko 500 egzemplarzy, wszyscy zostaną ambasadorami marki

Jeśli będziesz jednym z pięciuset klientów na jedną z obu wersji modelu zostaniesz potraktowany jak ambasador marki. Wejdziesz do elitarnego grona i wraz z samochodem otrzymasz specjalny kask i strój do jazdy sportowej firmy Alpinestars. Właściciele będą mogli z niego skorzystać na kursie Alfa Romeo Driving Academy.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm powstaną w limitowanej liczbie 500 egzemplarzy.