Alfa Romeo Giulietta odejdzie na emeryturę tej wiosny? Włosi już zmniejszyli produkcję

Według ostatnich medialnych doniesień, Alfa Romeo wkrótce odeślę na emeryturę model Giulietta. Włoskie źródła podają, że we włoskiej fabryce w Piedimonte San Germano już zmniejszono produkcję tego hatchbacka z 70 do 40 egzemplarzy dziennie, ze względu na malejący popyt.

W związku z tym w ciągu najbliższych miesięcy należy spodziewać się całkowicie zakończonej produkcji, dającej grupie Fiata więcej miejsca do produkcji przyszłego SUVa Maserati, klasyfikowanego poniżej modelu Levante. Zakończenia produkcji Giulietty należy spodziewać się wiosną.

Giulietta nie będzie miała następcy, a to oznacza naturalną śmierć tego modelu. Fiat koncentruje się obecnie na kilku SUVach i modelach elektrycznych, a słabe wyniki sprzedaży nie zachęcają włoskich włodarzy do kontynuowania sprzedaży Giulietty.

Alfa Romeo Giulietta po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2010 roku, po czym w 2014 roku oraz 2016 roku przeszła liftingi i niewielkie zmiany w roku modelowym 2019. Reprezentantka segmentu „C” mierzy 4351 mm długości, 1798 mm szerokości oraz 1465 mm wysokości i powstała, żeby konkurować z Audi A3 czy BMW serii 1. Najmocniejszy seryjny wariant Giulietty to egzemplarz wyposażony w silnik o pojemności 1,75 l TBI i mocy 235 koni mechanicznych.