Toyota planuje bardzo mocną GR Corollę: będzie ponad 300 KM z silnika 1,6 l?

Niedawno wprowadzona na rynek Toyota GR Yaris cieszy się dużym zainteresowaniem i zbiera wiele pozytywnych opinii. Japoński producent rozważa więc wprowadzenie do oferty mocniejszej odmiany GR Corolli.

Za samochód będą odpowiedzialni inżynierowie sportowej dywizji Gazoo Racing. Jeśli GR Corolla rzeczywiście powstanie, finalnie otrzyma ten sam trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 l, który znajduje zastosowanie w Yarisie. Pozostaje pytanie, ile będzie miał mocy? Yaris GR generuje 261 koni mechanicznych, więc Corolla prawdopodobnie przebiłaby barierę 300 koni mechanicznych. To byłoby logiczne posunięcie, biorąc pod uwagę konkurencję w postaci m.in. Hondy Civic Type R o mocy ponad 300 KM.

Na zdjęciach możecie zobaczyć wizualizacje GR Corolli opracowaną przez projektanta Avarvarii dla brytyjskiego Auto Express. GR Corolla w wersji produkcyjnej na pewno otrzyma zaawansowany zestaw aerodynamiczny składający się z poszerzonych błotników, zmodyfikowanych zderzaków, tylnego dyfuzora i spojlera dachowego. Ponadto będą większe aluminiowe felgi, sportowo zestrojone zawieszenie, mocniejsze hamulce i sportowy układ wydechowy. Wewnątrz nie zabraknie licznych sportowych akcentów, takich jak aluminiowe pedały czy lepiej trzymające w zakrętach siedzenia.

Jeśli GR Corolla wejdzie do salonów to według naszych źródeł stanie się to nie wcześniej niż w 2023 roku. Wtedy też obecna generacja zwykłej Corolli powinna zostać odmłodzona.

Dla przypomnienia, GR Yaris przyspiesza do pierwszej setki w czasie 5,5 sekundy i jest napędzany na wszystkie cztery koła. Do polskich salonów sprzedaży auto wejdzie w drugiej połowie roku i będzie dostępne w regularnej sprzedaży (poprzednik Yaris GRMN był limitowany). Ceny powinny startować od około 140-150 tysięcy złotych.