Nowa Honda Civic Type R 2020 – nowy grill i sztuczny dźwięk silnika

Krótko po wprowadzeniu na rynek nowego Civica przeznaczonego na rok modelowy 2020 Japończycy zaprezentowali jego najbardziej ekstremalną wersję Type R. Samochód otrzymał większy grill oraz jest dostępny z nowym niebieskim kolorem nadwozia (Boost Blue), którego nie będzie można zamówić z jakimkolwiek innym Civiciem.

Zmiany w kabinie obejmują nową kierownicę wyłożoną alkantarą i inną dźwignie do zmiany biegów. Producent nie zapomniał także o poprawieniu hamulców. Te są opracowane całkowicie od nowa i podobno mniej podatne na przegrzanie. Modyfikacje w zawieszeniu pozwoliły natomiast na uzyskanie lepszego komfortu podczas codziennej jazdy, ale też wspólnie z ulepszonym układem kierowniczym oferują lepszą przyczepność i lepszą czytelność podczas szybkiej jazdy na torze.

Pomimo „wojny”, jaką firmy samochodowe prowadzą na niemieckim torze Nurburgring Nordschleife w ostatnich latach, moc 2.0 l silnika jest taka sama i wynosi dokładnie 306 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm. Nowością jest system Honda Active Sound Control, który wytwarza sztuczny dźwięk silnika w kabinie samochodu.

Honda Civic Type R 2020 osiąga pierwszą setkę w czasie 5,8 sekundy oraz prędkość maksymalną 272 km/h.