Nowe Renault Symbioz zapowiedziane. To nie jest elektryk!

Aktualnie dochodzi do wielu zmian w ofercie modelowej marki Renault. Teraz Francuzi zapowiedzieli zupełnie nowy samochód, który w pewnym sensie ma być substytutem dla spalinowego Megane. Już wkrótce poznamy Renault Symbioz.

Nazwa ta wywodzi się od francuskiego słowa symbiose, które oznacza „wspólne życie„. Łączy się to świetnie z hasłem określających DNA Renault, jako „samochodów dających pełnię życia”.

Producent podkreśla w informacji prasowej, że jest to słowo występujące w bardzo podobnej formie w wielu językach. Dzięki temu ma ono być doskonale rozumiane dla większości ludzi.

Czym jest Renault Symbioz?

Nowy model Renault jest SUV-em mierzącym 441 centymetrów długości. To o 5 centymetrów więcej niż doskonale nam znane Megane czwartej generacji z silnikiem spalinowym.

2024 Renault Symbioz
2024 Renault Symbioz

Wiele osób z pewnością pomyśli, że Symbioz jest kolejnym elektrycznym modelem w gamie producenta z Francji. Nic bardziej mylnego, będziemy tutaj mieli do czynienia z napędem hybrydowym.

Układ E-Tech full hybrid o mocy 145 koni mechanicznych to zestaw który doskonale już znamy. Producent wykorzystuje go chociażby w Arkanie czy Clio.

Symbioz będzie najbardziej kompaktowym modelem z segmentu C w gamie Renault. Mam tu na myśli auta hybrydowe, gdyż elektryczne Megane E-Tech Electric jest nieco krótsze (420 cm).

Nowy model ma zapewnić wysoki poziom praktyczności, pojemny bagażnik i przestronne wnętrze. Z pewnością trafi on w gusta wielu rodzin, które będą szukały oszczędnego i atrakcyjnego samochodu.

2024 Renault Symbioz
Ogromny panoramiczny dach z funkcją przyciemniania

Zupełną nowością w wyposażeniu będzie panoramiczny dach Solarbay. Technologia PDLC pozwala na regulację jego przezroczystości, co przyda się w bardzo słoneczne dni.

Kiedy premiera?

Francuski producent nie sprecyzował dokładnej daty debiutu Renault Symbioz. Wiemy jedynie, że premiera ma się odbyć już na wiosnę 2024 roku. Do salonów auto trafi kilka miesięcy później.

Nie jest to jedyna nowość, którą spotkasz u dilerów w najbliższym czasie. Na 2024 rok zaplanowano również rynkowy debiut chociażby Renault Rafale czy Scenic E-Tech Electric.

Źródło: Renault, motofilm.pl