BMW wzmocni silnik w M2. Wiem ile mocy pojawi się w nowym M5

W sieci od czasu do czasu pojawiają się informacje dotyczące planów na przyszłość producentów samochodów. Często są to „przecieki” od pracowników danej marki i właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku BMW.

Na forum bimmerpost pojawił się wpis, w którym można znaleźć wszystkie znane do tej pory informacje na temat nadchodzących nowości z Bawarii. Jest tego całkiem sporo, więc przytoczę tylko te najciekawsze.

Autor wiadomości zebrał w jednym miejscu dane dotyczące planowanych zmian modelowych, dat rozpoczęcia produkcji konkretnych nowości oraz dostępnych w nich wersji napędowych. Należy oczywiście pamiętać, że nie wszystkie z informacji muszą okazać się prawdziwe.

BMW i5 M60
BMW i5 M60

Już w lipcu 2024 roku ruszy produkcja nowej generacji BMW Serii 1, które będzie nosiło oznaczenie F70. Z oznaczeń benzynowych wariantów napędowych zniknie literka „i”, która ma się kojarzyć już tylko z autami elektrycznymi.

Najmniejszy model w gamie BMW nadal będzie oferowany z silnikami Diesla i na początku otrzymamy warianty 118d oraz 120d. Nie zabraknie również usportowionej odmiany M135 xDrive. Na elektryczne i1 poczekamy do 2028 roku.

BMW M2 zyska więcej mocy

Bardzo ciekawe wieści dotyczą kolejnej pozycji w ofercie, czyli Serii 2. Już w sierpniu 2024 roku model M2 stanie się mocniejsze i zaoferuje kierowcy nie 460 a 482 konie mechaniczne.

I nie chodzi tu o wariant CS czy Competition, a o standardowe BMW M2. Na odmianę CS trzeba będzie poczekać nieco dłużej, do sierpnia 2025 roku, gdyż właśnie wtedy ma ruszyć jego produkcja.

BMW M2 G87 M Performance centerlock
BMW M2 G87 M Performance centerlock

Zupełnie nowe BMW Serii 3 otrzyma oznaczenie G50 i G51, a jego montaż rozpocznie się w listopadzie 2026 roku. Tutaj po raz pierwszy zobaczymy emblemat M350 xDrive, który najprawdopodobniej zawita w mocnej hybrydzie typu plug-in z 3.0 litrowym silnikiem R6.

W tym samym momencie niemiecki producent zaoferuje nam elektryczną wersję Serii 3, czyli i3. Gama ma się składać z pięciu wariantów, w tym aut z napędem na tył oraz xDrive.

Ciekawe wieści dotyczą wyczekiwanego BMW M5. Sedan o oznaczeniu G90 oraz Touring G99 otrzymają hybrydowy napęd oparty na jednostce S68. To zestaw znany z BMW XM, ale w tym przypadku ma on oferować 728 koni mechanicznych.

2025 BMW M5 Touring
2025 BMW M5 Touring

Nowe BMW X3 zjedzie z linii produkcyjnej w sierpniu 2024 roku i będzie dostępne z silnikami Diesla, benzynowymi oraz hybrydami. Nadal będziemy mogli zamówić sportową wersję X3 M.

Elektryczny odpowiednik, czyli iX3 wprowadzający do oferty nową filozofię stylistyczną Neue Klasse, zawita na rynku w połowie 2025 roku. Pojawią się warianty z napędem na jedną oś i obie osie oraz usportowione M60 xDrive.

Pełna lista oczekiwanych zmian jest oczywiście znacznie dłuższa i warto przejrzeć cały post na forum. Szykują się kolejne intensywne miesiące dla niemieckiej marki i jeszcze więcej modeli dających prawdziwą „radość z jazdy„.

Źródło: bimmerpost, kolesa.ru (render BMW M5), motofilm.pl