BMW M5 Touring w świątecznym wydaniu. Hybrydowe kombi będzie hitem

BMW Serii 5 bez wątpienia jest jednym z najważniejszych modeli tego producenta z Monachium. Jego sportowy wariant, noszący oznaczenie M5, ma ogromną rzeszę wielkich fanów na całym świecie.

Nowa, ósma już generacja G60 miała swoją premierę w maju 2023 roku, a już od października auto trafia do klientów. Dostępne są zarówno spalinowe warianty jak i hybrydy plug-in oraz w pełni elektryczne i5.

Co pod maską nowego BMW M5?

Wielu miłośników BMW czeka z niecierpliwością na sportową wersję, czyli nowe BMW M5. Na jego temat krąży po sieci już sporo informacji i wiadomo, że również będzie to hybryda typu plug-in.

2025 BMW M5 Touring
Cztery końcówki układu wydechowego niezmiennie od generacji E39

BMW nie ma zamiaru jednak stosować downsizingu jak chociażby Mercedes-AMG. Pod maskę nowego BMW M5 trafi 4.4 litrowy silnik V8, który wspólnie z napędem elektrycznym zapewnią imponującą moc.

Konkretów na ten temat jeszcze nie znamy, ale mówi się o potencjale na poziomie ponad 700 koni mechanicznych. Nie ma powodów, żeby wątpić w tego typu doniesienia.

BMW ucieszyło również swoich fanów informacją opublikowaną w czerwcu 2023 roku. Świat wtedy oficjalnie dowiedział się, że do oferty dołączy nowe BMW M5 Touring, czyli kombi.

2025 BMW M5 Touring
2025 BMW M5 Touring

Z pewnością zauważono jak wielką popularnością cieszy się M3 Touring i podobny zabieg zastosowano w przypadku Serii 5. Ostatnim M5 w odmianie kombi była generacja E60/E61, pod maską której montowano 5.0 litrowe V10.

Świąteczne wydanie M5 Touring

Teraz Niemcy postanowili wykorzystać nadchodzące święta i podkręcić atmosferę kolejnymi zdjęciami nowego BMW M5 Touring. Folię służącą do kamuflażu prototypów zastąpiono tym razem papierem do pakowania prezentów.

2025 BMW M5 Touring
Kto by nie chciał takiego prezentu pod choinką?

Muszę przyznać, że tak przyozdobione BMW M5 Touring, z wielką kokardą na dachu wygląda całkiem ciekawie. Myśle, że wiele osób ucieszyłoby się z takiego prezentu od Świętego Mikołaja.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie BMW, premiera M5 Touring ma się odbyć w 2024 roku. Z pewnością nieco wcześniej zobaczymy standardową Serię 5 kombi, a dopiero po kilku miesiącach zelektryfikowaną wersję sportową.

Źródło: BMW M, motofilm.pl