BMW Serii 5 i Mercedes Klasy E czekają na rywala. Nowe Audi A7 Avant będzie najładniejsze?

Mamy już na rynku BMW Serii 5 oraz Mercedesa Klasy E nowej generacji i wciąż czekamy na konkurencję z Ingolstad. Już wkrótce powinniśmy jednak być świadkami premiery również nowego Audi segmentu E.

W przypadku BMW, różnice między elektryczną i spalinową odmianą tego modelu nie są zbyt duże. Mercedes znacznie bardziej odróżnił od siebie Klasę E oraz EQE.

Podobny zabieg zostanie zastosowany przez markę Audi. Jak już być może obiło Ci się kiedyś o uszy, dojdzie też do pewnych zmian w nomenklaturze samochodów z Ingolstadt.

Audi A6 A7
Audi A6 A7

Wraz z wprowadzeniem nowych generacji znanych nam modeli, ich elektryczne odpowiedniki otrzymają parzyste cyfry, czyli przykładowo A4 i A6. Spalinowe modele natomiast będą oznaczone cyframi nieparzystymi.

Na początku z pewnością zrodzi to pewne kłopoty u klientów i nie tylko. Kojarzone przecież głównie z wersją Coupe oznaczenie A5 będzie teraz dotyczyło spalinowego sedana i kombi.

Jak będzie wyglądało nowe Audi A7 Avant?

W sieci od dłuższego czasu pojawiają się zdjęcia szpiegowskie zamaskowanych prototypów samochodów marki Audi nowej generacji. Takie fotografie skłaniają grafików komputerowych do wykonywania renderów.

Dzięki nim możemy lepiej sobie wyobrazić jak w rzeczywistości będzie wyglądał dany model. Teraz mamy do czynienia z nowym Audi A7 Avant, czyli spalinowym następcy aktualnie oferowanego A6 Avant.

2025 Audi A7 Avant
2025 Audi A7 Avant

Trzeba przyznać, że jeśli właśnie w taki sposób będzie wyglądało to Audi, to może to być dla wielu najładniejsza propozycja z segmentu E. Z przodu auto prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

Reflektory przypominają nieco te, które znamy z Audi e-trona GT. Do tego mamy ogromny grill i dwa nieco mniejsze wloty po bokach. Od razu da się również zauważyć nowy rodzaj klamek.

Stylistyka tyłu natomiast nie do końca do mnie przemawia. W klapie bagażnika umieszczono lampy będące połączeniem oświetlenia z Audi Q7 oraz wspomnianego wyżej e-trona GT.

2025 Audi A7 Avant
2025 Audi A7 Avant

Model ten prawdopodobnie pojawi się w ofercie również w sportowym wydaniu o nazwie RS7. Według aktualnych doniesień ma on skorzystać z hybrydowego układu napędowego typu plug-in, zapożyczonego z Porsche Panamery.

Daty premiery nowego, spalinowego Audi A7 niestety jeszcze nie znamy. Elektryczny odpowiednik, czyli A6 e-tron, powinien zadebiutować już w połowie 2024 roku.

Źródło: kolesa, motofilm.pl