Volkswagen Golf po liftingu zapowiedziany. Wiem co się zmieni

Już po nowym roku możemy się spodziewać oficjalnej premiery jednego z najbardziej popularnych hatchbacków na rynku. Volkswagen właśnie zapowiedział debiut odświeżonego Golfa ósmej generacji.

Samochód ten jest z nami na rynku od końcówki 2019 roku. Premiera odbyła się w październiku, a do niemieckich salonów model ten trafił już w grudniu.

Obecnie jest on oferowany w licznych wersjach wyposażenia, z wieloma wariantami napędowymi i w dwóch odmianach nadwozia. Cena na polskim rynku startuje od 124 590 złotych brutto.

Volkswagen Golf eHybrid
Volkswagen Golf eHybrid

W wersji po faceliftingu możemy się spodziewać delikatnego wzrostu cen. Mówi się, że w Niemczech cena przekroczy 30 000 euro, czyli około 129 900 złotych.

Co dostanie nowy Volkswagen Golf?

W sieci pojawiło się tylko jedno tajemnicze zdjęcie zapowiadające odświeżonego Golfa. Widzimy na nim jedynie zarys przedniej części nadwozia.

2024 Volkswagen Golf
2024 Volkswagen Golf

W oczy rzuca się podświetlane logo w grillu i nowa sygnatura świetlna reflektorów. Nie zabrakło charakterystycznego paska LED przeciągniętego przez całą szerokość, czyli tak zwanego „wąsa”.

Oprócz tego, na Golfie powinniśmy zobaczyć przemodelowane zderzaki i nowy wzór lamp z tyłu. Nie spodziewajmy się fajerwerków pod względem zbyt znacznych różnic.

Do wnętrza zawita w końcu podświetlenie panela dotykowego pod ekranem systemu inforozrywki, na którego brak narzekano już od początku. Być może zobaczymy też nowe menu główne oraz grafiki na cyfrowych zegarach.

2024 Volkswagen Passat Variant
2024 Volkswagen Passat Variant

Mówi się również o poprawie jakości materiałów wykończenia. Do oferty z pewnością dołączą nowe kolory lakieru i możliwe, że również wzory tapicerek oraz felg.

Pod maskę trafią odświeżone jednostki napędowe i możliwe, że Volkswagen Golf przestanie być oferowany z Dieslem. Podejrzewa się, że Golf GTI otrzyma w podstawowej wersji moc 265 koni mechanicznych.

Jest też szansa na poprawę parametrów w przypadku hybrydy typu plug-in. Nowe akumulatory i aktualizacja oprogramowania pozwoliłyby na zwiększenie bezemisyjnego zasięgu.

Volkswagen Golf eHybrid
Volkswagen Golf eHybrid

Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już wkrótce. Volkswagen planuje przeprowadzić premierę odświeżonego Golfa już na początku 2024 roku. Produkcja powinna ruszyć w maju 2024 roku.

Warto też przypomnieć, że Volkswagen podjął decyzję o przeniesieniu części produkcji Golfa do Polski. Popularny hatchback będzie wkrótce wyjeżdżał z linii montażowych w Poznaniu.

Źródło: Volkswagen, motofilm.pl