Skoda Superb ma już polski cennik. Startuje od 175 850 zł

Początek listopada 2023 roku był bardzo ważnym okresem dla marki Skoda, gdyż właśnie wtedy odbyła się premiera nowej, czwartej już generacji modelu Superb. Miesiąc później, na początku grudnia, poinformowano o rozpoczęciu seryjnej produkcji.

Montaż od teraz odbywa się w Bratysławie, skąd wyjeżdżają również nowe Volkswageny Passaty. Nie jest żadną tajemnicą, że oba auta mają ze sobą bardzo dużo wspólnego.

Jedną z bardziej znaczących różnic jest dostępność dwóch wariantów nadwozia w przypadku Skody. Nowy Passat sprzedawany będzie od teraz wyłącznie jako Variant, czyli kombi.

2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi

Ile w Polsce kosztuje nowa Skoda Superb Combi?

Na polskiej stronie czeskiego producenta pojawił się właśnie cennik nowego Superba. Niestety, póki co dotyczy on wyłącznie odmiany Combi. Na Liftbacka musimy jeszcze trochę poczekać.

Na starcie nowa Skoda Superb dostępna będzie tylko w dwóch wersjach wyposażenia i z dwoma wariantami napędowymi. Cennik startuje aktualnie od kwoty 175 850 złotych brutto.

Za te pieniądze otrzymujesz Superba z miękką hybrydą 1.5 TSI mHEV o mocy 150 koni mechanicznych. Motor ten zespolony jest w standardzie z 7-stopniową przekładnią automatyczną DSG.

2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi

Bazowa wersja wyposażenia to Selection i obejmuje między innymi 3-strefową klimatyzację automatyczną, kamerę cofania czy reflektory Full LED. W standardzie dostajesz również bezkluczykowy dostęp do pojazdu, podgrzewane fotele z przodu czy 17-calowe felgi aluminiowe.

Druga dostępna jednostka napędowa to 2.0 litrowy silnik Diesla. Motor 2.0 TDI również generuje 150 koni mechanicznych i też jest połączony z 7-biegowym automatem DSG.

Skoda Superb Combi 2.0 TDI Selection to wydatek co najmniej 192 900 złotych brutto. W obu przypadkach mamy do czynienia z napędem wyłącznie na przednią oś.

2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi

Wyposażenie L&K to już ponad 200 tys. zł

Drugi wariant wyposażenia dostępny na początku to L&K czyli Laurin & Klement. Tutaj też auto można skonfigurować z jednym z dwóch wspomnianych wyżej silników, czyli 1.5 TSI mHEV lub 2.0 TDI.

W ramach standardowego wyposażenia, oprócz tego co zawarto w Selection, otrzymujesz efektownie wyglądającą tapicerkę Design Selection w kolorze Suite Black lub Suite Cognac.

2024 Skoda Superb
2024 Skoda Superb
2024 Skoda Superb
2024 Skoda Superb

Do tego dochodzą między innymi 18-calowe felgi, reflektory TOP LED z matrycowymi lampami z przodu, elektryczne fotele z masażem. Jest też 13-calowy ekran systemu inforozrywki i podgrzewana przednia szyba czy adaptacyjny tempomat.

Skoda Superb Combi 1.5 mHEV w wersji L&K kosztuje w polskim salonie 202 850 złotych brutto. Za tak samo wyposażone auto, ale z 2.0 litrowym Dieslem trzeba zapłacić 222 900 złotych brutto.

2024 Skoda Superb Combi cennik
2024 Skoda Superb Combi cennik

Bazowy Volkswagen Passat startuje w Polsce z nieco niższego pułapu, bo 163 390 złotych brutto za auto z silnikiem 1.5 TSI mHEV. Diesla w VW kupimy jednak drożej, bo trzeba od razu kupić auto w wersji wyposażenia Business, co wiąże się z wydatkiem 197 090 złotych brutto.

Cennik Skody Superb w wersji Liftback nie został jeszcze zaprezentowany. Najprawdopodobniej stanie się to dopiero na początku 2024 roku i również wtedy powinniśmy zobaczyć ceny innych wersji napędowych, w tym hybrydy typu plug-in.

Źródło: Skoda Auto Polska, motofilm.pl