Ile kosztuje nowy Volkswagen Passat (2024)? Wersja z silnikiem 1.5 wyceniona na 163 tys. zł

Model samochodu, określany często jako „Król polskich dróg”, wkracza właśnie do salonów w naszym kraju. Nowy Volkswagen Passat Variant pojawił się właśnie w cennikach u dilerów.

Niemiecki producent zaprezentował nam dziewiątą już generację Passata pod koniec sierpnia 2023 roku. Jest to pierwszy raz, kiedy model ten dostępny jest wyłącznie w odmianie kombi, nazywanej przez Volkswagena Variant.

2024 Volkswagen Passat Variant B9
Nowy Volkswagen Passat już tylko jako kombi, czyli Variant

Na pokładzie pojawiło się oczywiście mnóstwo nowoczesnych technologii, kierowca będzie mógł skorzystać z licznych asystentów, a samo podróżowanie z pewnością stanie się jeszcze przyjemniejsze.

W polskich salonach Volkswagena można już złożyć zamówienie na nowego Passata B9. Początkowo dostępne są niestety tylko dwa warianty napędowe oraz trzy poziomy wyposażenia.

No to ile kosztuje nowy Volkswagen Passat Variant?

Podstawowy poziom to po prostu „Passat” i jest on dostępny jedynie z benzynowym silnikiem 1.5 TSI pracującym w układzie miękkiej hybrydy. W cenie otrzymujemy między innymi: oświetlenie LED z przodu i z tyłu, wielofunkcyjną kierownicę z łopatkami, standardowe fotele z regulacją wysokości i funkcją podgrzewania z przodu, system Lane Assist, kamerę cofania i czujniki parkowania, adaptacyjny tempomat, 2-strefową klimatyzację, czujnik deszczu i bezprzewodową obsługę systemów Android Auto i Apple CarPlay.

Cennik startuje od kwoty 163 390 złotych za takiego bazowego Passata z benzynowym silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych. W standardzie otrzymujemy napęd na przednią oś i 7-stopniową skrzynię automatyczną DSG.

2024 Volkswagen Passat Variant B9
Do stylistyki trzeba się przyzwyczaić, szczególnie w egzemplarzu bez pakietu R-Line

Następny poziom wyposażenia to Business, gdzie klient dostaje w cenie między innymi: oświetlenie ambiente, komfortowe fotele z masażem obite tapicerką z alcantary i skóry, system Lane Assist i Traffic Jam Assist, 3-strefową klimatyzację, asystenta parkowania, system Light Assist oraz nawigację.

Za Passata Variant Business z benzynowym silnikiem 1.5 TSI ACT 150 KM 7-DSG trzeba zapłacić 178 290 złotych. Na tym poziomie dostępny jest również Diesel 2.0 TDI SCR 150 KM 7-DSG, który wiąże się z wydatkiem 197 090 złotych.

2024 Volkswagen Passat Variant B9
Wnętrze natomiast robi bardzo pozytywne wrażenie

Najbogatszy dostępny obecnie Passat to wersja Elegance. Tutaj lista wyposażenia standardowego, oprócz opcji wymienionych w przypadku poprzednich odmian, składa się miedzy innymi z: matrycowych reflektorów LED IQ.Light z doświetlaniem zakrętów i dynamicznymi kierunkowskazami, podgrzewanej kierownicy, bogatszego oświetlenia ambiente. Są też sportowe fotele obszyte alcantarą, asystent parkowania z funkcją pamięci czy bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu.

W przypadku Passata Variant Elegance cennik startuje od kwoty 193 290 złotych za auto z benzynowym silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Za Diesla 2.0 TDI 150 KM trzeba zapłacić 212 090 złotych. Wszystkie ceny są cenami brutto.

Volkswagen Passat Variant polski cennik 2023
Volkswagen Passat Variant i jego polski cennik

W ofercie niebawem pojawi się więcej możliwości

Na tym póki co kończy się polska oferta nowego Volkswagena Passata. Wkrótce dołączy do niej topowa odmiana R-Line oraz jeszcze więcej układów napędowych.

Planowane jest wprowadzenie jednostek: 2.0 TSI o mocy 204 i 265 koni mechanicznych, 2.0 TDI o mocy 122 i 193 koni mechanicznych oraz dwóch hybryd typu plug-in 1.5 TSI eHybrid o mocy 204 i 272 koni mechanicznych.

2024 Volkswagen Passat Variant B9
Z pakietem R-Line auto wygląda moim zdaniem dużo lepiej
2024 Volkswagen Passat Variant B9
To będzie częsty widok w lusterkach na polskich autostradach

Volkswagen Passat dostępny jest również w wielu wariantach finansowania, m.in. leasingu – wówczas miesięczna rata wyniesie 1 465 złotych netto przy założeniu 10% wpłaty wstępnej i umowie na 48 miesięcy z limitem 15 000 kilometrów rocznie.

Ceny Passata Variant poszybowały w górę. Za egzemplarz poprzedniej generacji z silnikiem 1.5 TSI 150 KM i w wersji wyposażenia Business trzeba było zapłacić 153 690 złotych. To o 24 600 złotych mniej niż obecnie.

Źródło: Volkswagen, motofilm.pl