Co nowego ma dla nas Alfa Romeo? Kolejny wariant Tonale i limitowana edycja dla miłośników pizzy i makaronu

Producenci samochodów bardzo rzadko pokazują swoje nowości bez jakichkolwiek zapowiedzi. Zazwyczaj wcześniej fani danej marki otrzymują mniej lub bardziej tajemnicze teasery.

Alfa Romeo umieściła właśnie na swoim profilu facebookowym dość interesujący obrazek. Widzimy na nim sygnaturę świetlną modelu Tonale, oraz podpis świadczący o tym, że właśnie zaczyna się „nowa era”.

Co szykuje dla nas Alfa Romeo?

Od razu zaczęły się pojawiać domysły, lecz nikt tak naprawdę nie wie o co konkretnie może chodzić włoskiemu producentowi. Opcji jest co najmniej kilka.

Mogłoby się wydawać, że nadchodzi premiera pierwszego modelu z w pełni elektrycznym układem napędowym. Alfa Romeo zapowiadała ten moment już kilkakrotnie i ma to nastąpić w 2024 roku.

Przewidywano, że pierwszym elektrykiem Alfy będzie zupełnie nowy SUV segmentu B. Grafiki przedstawiające jego wygląd już jakiś czas temu prezentowałem tutaj.

Alfa Romeo Tonale
Tej sygnatury świetlnej nie da się pomylić z żadnym innym autem

Pojawia się jednak pytanie, dlaczego na grafice umieszczono wzór tylnych lamp z Tonale? Czyżby pierwszym autem elektrycznym będzie właśnie ten SUV z wyższego segmentu C? Niedawno Sebastian sprawdził ten model w wersji z silnikiem Diesla.

W lutym 2022 roku Włosi potwierdzili, że zastosowanie bezemisyjnego napędu w Tonale jest możliwe. Stwierdzono wtedy też jednak, że taka decyzja jeszcze nie została podjęta.

Kolejną opcją związaną z Tonale jest zaprezentowanie sportowej jej odmiany. Na temat Tonale Quadrifoglio również pojawiały się już jakieś informacje, i to prosto od ludzi z Alfy Romeo.

Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne wskazówki i informacje od włoskiego producenta. Z pewnością już wkrótce dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Oto pierwsza globalna edycja limitowana dla wszystkich modeli

Oprócz tego, Alfa Romeo wprowadziła do oferty limitowaną serię specjalną Tributo Italiano. Jest to pierwszy przypadek, gdzie jest ona dostępna globalnie i to dla całej gamy modelowej.

Modele Tonale, Giulia i Stelvio będą dostępne tylko w trzech kolorach. Jak możesz się już domyślać, chodzi o barwy włoskiej flagi, czyli zieleń, biel oraz czerwień.

Alfa Romeo Tributo Italiano
Kolory włoskiej flagi pasują do Alfy Romeo jak ulał

Auta będą się wyróżniały dwukolorowym nadwoziem, co uzyskano poprzez zastosowanie czarnego malowania dachu. Dodatkowo zewnętrzne elementy wykończeniowe polakierowane są w kolor nadwozia, dodano kilka emblematów z włoską flagą, a wewnątrz pojawiły się skórzane fotele z haftowanym logo na zagłówkach.

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia tej edycji do oferty. Nie wiemy też jak będzie to wyglądało w kwestii ceny oraz jak bardzo ograniczona zostanie produkcja Tributo Italiano.

Jeśli chodzi o modele Giulia i Stelvio, klienci będą mieli do wyboru silnik Diesla 2.2 210 KM lub benzynę 2.0 280 KM. Oba z napędem na cztery koła Q4 oraz 8-stopniowym automatem.

Alfa Romeo Tributo Italiano
Trzeba przyznać, że miejsce do sesji zdjęciowej Włosi wybrali idealnie

W przypadku Tonale Tributo Italiano, do wyboru jest benzynowa hybryda 1.5 o mocy 160 koni mechanicznych z 7-biegową skrzynią TCT, oraz hybryda plug-in o mocy 280 koni mechanicznych z napędem na cztery koła Q4.

Aby podkreślić jak bardzo włoska jest to edycja, sesję zdjęciową zorganizowano w malowniczej miejscowości Matera we Włoszech. To jedno z najstarszych miast na świecie, które możesz kojarzyć z filmu o przygodach Agenta 007 Jamesa Bonda.

Źródło: Alfa Romeo, motofilm.pl