Alfa Romeo Giulietta pięknym samochodem elektrycznym z zasięgiem do 700 km?

Aktualna gama modelowa marki Alfa Romeo nie pozwala na zbyt szeroki wybór klientom. Mamy tam do dyspozycji dwa SUV-y Tonale i Stelvio oraz jednego sedana w postaci Giulii.

Producent postanowił na swojej stronie wyodrębnić warianty Quadrifoglio dla Giulii i Stelvio, oraz hybrydę plug-in w przypadku Tonale. Tym sposobem, na oficjalnej stronie internetowej klient może odnieść wrażenie, że ma do wyboru aż sześć modeli.

Obecnie Włosi nie oferują nam już żadnego hatchbacka. Ostatnim znanym nam modelem tego typu była Giulietta, którą poniekąd zastąpiono Alfą Romeo Tonale.

Alfa Romeo Giulietta powróci?

Jak się jednak okazuje, producent wcale nie wyklucza powrotu do tego segmentu. W sieci pojawiły się plotki dotyczące rzekomego przywrócenia modelu Giulietta do oferty.

Dziennikarze Autocar właśnie tak zrozumieli wypowiedź prezesa Alfy Romeo. Jean-Philippe Imparato, który udzielił im wywiadu, stwierdził że bez problemu są w stanie zarobić w tym segmencie i nie wykluczają takiej możliwości.

2024 Peugeot E-3008
2024 Peugeot E-3008

Nowa Alfa Romeo Giulietta mogłaby powstać na platformie STLA Medium, która zostanie wprowadzona przez Stellantis już w 2024 roku. Skorzysta z niej między innymi nowy Peugeot 3008.

Jest to płyta podłogowa zaprojektowana dla napędu elektrycznego, ale pozostaje również w niej opcja montażu silników spalinowych. Stellantis planuje budować na niej około 2 milionów samochodów rocznie.

Atrakcyjny wygląd to konieczność

Informacja o ewentualnym powrocie Giulietty od razu zmusiła grafików komputerowych do pracy. Właśnie tak według jednego z nich mogłaby wyglądać nowa generacja tej Alfy Romeo.

2025 Alfa Romeo Giulietta
2025 Alfa Romeo Giulietta fot. instagram.com/kdesignag/
2025 Alfa Romeo Giulietta
2025 Alfa Romeo Giulietta fot. instagram.com/kdesignag/

Projekt jest niczym innym jak połączeniem Peugeota 308 z elementami stylistycznymi zaczerpniętymi z Giulii po faceliftingu. Moim zdaniem wygląda to naprawdę interesująco.

Tak prezentująca się Alfa Romeo Giulietta z pewnością skradłaby serca wielu klientów. Jeśli do tego pojawiłyby się atrakcyjne wersje napędowe, Włosi z pewnością poprawiliby swoje wyniki sprzedaży.

Platforma STLA Medium ma oferować akumulatory o pojemności do 98 kWh. W zależności od rodzaju napędu mają one zapewnić zasięg od 500 do nawet 700 kilometrów w cyklu WLTP.

Źródło: Autocar / instagram.com/kdesignag