Oto najmocniejszy wariant Alfy Romeo Tonale. Hybryda PHEV ma napęd na cztery koła i 280 KM

Alfa Romeo doczekała się pierwszego modelu z hybrydowym napędem typu plug-in. Taki wariant rozszerzył właśnie ofertę najnowszego auta w gamie tego włoskiego producenta.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 łączy w sobie sportowy charakter i świetną ekonomię. Jest to jedyny wariant tego auta dostępny z napędem na wszystkie koła.

Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV
Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV

Alfa Romeo Tonale startuje w Polsce od 157 000 zł. Pospiesz się, jeśli masz chęć na topową wersję

Pod maską pracuje benzynowa jednostka o pojemności 1.3 litra, która generuje 180 koni mechanicznych. Współpracuje z nim silnik elektryczny o mocy 123 koni mechanicznych.

Systemowo kierowca ma do dyspozycji moc 280 koni mechanicznych. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy. W trybie hybrydowym rozpędzimy się maksymalnie do 206 km/h, a na samym prądzie do 135 km/h.

Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV
Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV

Akumulator ma pojemność 15,5 kWh, co powinno wystarczyć na przejechanie do 80 kilometrów w trybie bezemisyjnym. Ładowanie z szybkiej ładowarki potrwa około 2,5 godziny. Średnie zużycie paliwa ma wynieść 1,14 litra na setkę (WLTP).

Z zewnątrz auto wyróżnia się 20-calowymi felgami i czerwonymi zaciskami hamulców Brembo. Jest też specjalne logo Electro-biscione na tylnych szybach, dwie chromowane końcówki wydechu i nowy kolor lakieru Titanium.

Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV
Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV

Alfa Romeo Tonale (2022) oficjalnie. 275-konny PHEV zmiecie niemieckich rywali w pył? (wideo)

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy auto trafi do sprzedaży. Wiemy natomiast, że będzie można je zamówić w wersji Ti, Veloce oraz Edizione Speciale. Cennik nie został jeszcze opublikowany.