Popularny model Volkswagena znika na dobre. “Przestali go już produkować”

W związku z motoryzacyjna transformacją w kierunku elektromobilności, producenci podejmują decyzje dotyczące usuwania niektórych modeli z oferty. Takie wieści doszły do nas właśnie z obozu Volkswagena.

Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, ale redakcja Autocar twierdzi, że właśnie zakończyła się produkcja Volkswagena Up!. Samochód ten był z nami od 2011 roku.

Produkcja stanęła

Redaktorzy sugerują, że fabryka w Bratysławie zbudowała już ostatni egzemplarz modelu Up!. Pozostało jeszcze z pewnością trochę aut na stocku, więc w niektórych krajach znajdziemy ten model w ofercie na oficjalnej stronie.

Volkswagen e-Up
Volkswagen e-Up
Volkswagen Up GTI
Volkswagen Up GTI

Volkswagen Up! cieszy się sporą popularnością. Dzięki niewielkim rozmiarom świetnie spisuje się w mieście i pozwala odetchnąć kieszeni właściciela, gdyż jest bardzo ekonomiczny.

W ofercie pojawiła się również w pełni elektryczna wersja e-Up! z akumulatorem o pojemności 32,3 kWh netto. Takim autem przejedziemy po mieście nawet do 260 kilometrów na jednym ładowaniu.

W pamięci miłośników sportowej jazdy z pewnością na długo zapadnie Volkswagen Up! GTI. Pod jego maską pracuje 1.0 litrowy motor 3-cylindrowy generujący 115 koni mechanicznych.

Volkswagen Up GTI
Volkswagen Up GTI
Volkswagen Up GTI
Volkswagen Up GTI

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w wersji GTI trwa 8,8 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 198 km/h. Model ten często porównywano z Volkswagenem Golfem GTI pierwszej generacji.

Następcą Volkswagena Up! stanie się w pełni elektryczny model o oznaczeniu ID.1. Ma to być najtańszy elektryczny samochód w gamie producenta z Wolfsburga.

Mówi się, że jego cena nie może przekroczyć 20 000 euro, czyli około 91 000 złotych. Na moment premiery tego Volkswagena ID.1 musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Najprawdopodobniej do 2026 roku.