Oto nowe Suzuki Swift. Ma codziennie przynosić radość, również przy dystrubutorze

Targi Tokyo Motor Show są wydarzeniem, o którym z pewnością słyszeli wszyscy miłośnicy motoryzacji. W 2023 roku nazwa ta uległa jednak zmianie. Już 25 października otwarte zostaną targi Japan Mobility Show. Niektórzy producenci zapowiadają właśnie, jakie auta zobaczymy na ich stoiskach. Taką informację podało właśnie Suzuki. Możemy się spodziewać wielu nowości.

Jedną z ciekawszych wiadomości dla nas jest chyba prezentacja nowego Swifta. Ten miejski samochód dostępny jest w salonach w obecnej formie od 2017 roku. Na pierwszy rzut oka nowy Swift dość mocno przypomina swojego poprzednika. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej, aby dostrzec spore zmiany w stylistyce.

Z przodu mamy nowy kształt maski, reflektory, nieco mniejszy grill. Z tylu pojawiły się lampy LED, które jeszcze mocniej różnią się od tych, które znamy z oferowanego obecnie modelu. Jest też dwukolorowe malowanie karoserii.

2024 Suzuki Swift
2024 Suzuki Swift
2024 Suzuki Swift
2024 Suzuki Swift

Całkowicie przeprojektowano też wnętrze. Jest nowy ekran na szczycie deski rozdzielczej i cyfrowy panel klimatyzacji. Zegary nadal pozostały w klasycznym wydaniu, nie zdecydowano się na wirtualny kokpit. Na więcej szczegółów technicznych musimy jeszcze chwilę poczekać. Suzuki Swift ma wspomagać kierowcę dużą liczbą asystentów, a pod maską ma się pojawić „bardzo oszczędny” silnik.

Elektryczny następca Vitary?

Swift nie będzie oczywiście jedyną nowością na stoisku Suzuki. Zobaczymy tam również kolejną wersję konceptu eVX, który można uznać za w pełni elektryczną alternatywę dla Vitary.

Suzuki eVX Concept
Suzuki eVX Concept
Suzuki eVX Concept
Suzuki eVX Concept

Produkcyjna wersja, która pojawi się na rynkach całego świata, ma oferować zasięg około 500 kilometrów. Auto mierzy 430 centymetrów długości, więc jest od Vitary nieco dłuższy.

Pozostaje nam uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Już pod koniec października 2023 roku poznamy wszelkie szczegóły dotyczące nowego Swifta.

Polski cennik obecnej generacji miejskiego Suzuki startuje od 70 900 złotych. W zamian otrzymujemy auto w wersji wyposażenia Premium z benzynowym silnikiem 1.2 DualJet i 5-stopniową skrzynią manualną.

Suzuki Swift polski cennik 2023
Suzuki Swift polski cennik 2023