Volkswagen zapowiada elektrycznego hothatcha. Legenda GTI powraca w nowoczesnej formie. Kluczyk schowasz w kierownicy (wideo)

W marcu 2023 roku Volkswagen pochwalił się konceptem najmniejszego elektryka nowej generacji. Model ID.2all ma podbić rynek ogromną (jak na swoje rozmiary) praktycznością oraz atrakcyjną ceną.

Elektryczna nowość z zewnątrz wymiarami przypomina obecnie oferowane Polo, a wewnątrz ma zapewniać przestrzeń jak w Golfie. Jego cena nie ma przekraczać 25 000 euro, czyli około 110 000 złotych.

Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI

Elektryczny ID. 2all zachwyca rozmiarami i ceną. “Tak będą wyglądały nowe Volkswageny” (wideo)

Teraz, podczas targów w Monachium, Volkswagen pochwalił się sportową odmianą tego konceptu. Oto ID. GTI Concept, który naszym zdaniem wygląda genialnie.

Te magiczne trzy literki przyciągnęły kilka zmian stylistycznych. Mamy charakterystyczne kratki o wzorze plastra miodu, sportowe zderzaki, większe progi boczne oraz oczywiście spojler na klapie bagażnika. Są też 20-calowe felgi i mnóstwo znaczków GTI.

Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI

Zapowiada się więc bardzo interesujący, elektryczny hot-hatch. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu fanów marki VW bardzo chętnie zobaczyłoby takie auto w wydaniu z silnikiem spalinowym.

Volkswagen ID. GTI Concept to kolejny elektryk, w którym zastosowano „imitację skrzyni biegów”, aby nieco poprawić wrażenia z jazdy. Jednostka jest zamontowana na przedniej osi i zapewni co najmniej 231 koni mechanicznych.

Wnętrze ID. GTI Concept również przesiąknięte jest nawiązaniami do klasycznych modeli, ale posiada mnóstwo futurystycznych rozwiązań. Wystarczy wspomnieć chociażby o funkcji wyświetlania różnych informacji na całej przedniej szybie. Będzie to widoczne nawet dla pasażera.

Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI
Volkswagen ID.GTI

Są też podświetlane elementy foteli, oraz dość ciekawie zlokalizowane miejsce na kluczyk. Podczas jazdy możemy go zamontować na kole kierownicy.

Pozostaje mieć nadzieję, że produkcyjna wersja nie będzie się zbyt mocno różniła od ID. GTI Concept. Żeby się o tym przekonać, musimy najprawdopodobniej poczekać aż do 2026 roku.

Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Chwilę wcześniej, bo w 2025 roku, zobaczymy standardową odmianę ID.2All. Jesteśmy przekonani, że ten niewielki elektryk odniesie wielki sukces na rynku.