Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Już niedługo elektryczna oferta Volkswagena zostanie uzupełniona o kolejne usportowione warianty GTX. Obecnie w salonach możesz spotkać modele ID.4 oraz ID.5 w tej wersji.

Wyróżniają się one nieco bardziej rasowym designem oraz napędem na wszystkie koła. Kierowca ma tam do dyspozycji moc 299 koni mechanicznych, co zapewnia świetne osiągi.

Volkswagen ID.Buzz w sportowej wersji GTI? Tak mógłby wyglądać najbardziej sportowy wariant

Najprawdopodobniej w przyszłym roku do grupy GTX dołączy również najmniejszy elektryk, czyli ID.3. U dilerów może się on jednak pojawić dopiero na początku 2024 roku.

Co jeszcze ciekawsze, podobnie ma się stać również z chyba najgorętszą premierą VW ostatnich lat, czyli ID.Buzz. Oznaczenie GTX pojawi się też na jego klapie bagażnika.

Volkswagen ID.X
Volkswagen ID.X bok

Niespodzianek pod względem napędu nie powinniśmy się spodziewać. Raczej na pewno będzie to identyczny układ jak w ID.4 oraz ID.5 GTX. Jesteśmy natomiast ciekawi jak stylistycznie wyróżni się ID.Buzz GTX.

Już wcześniej mogliśmy zobaczyć zdjęcia koncepcyjnego modelu ID.X. Zapowiadano wtedy, że sprint do 100 km/h zajmie 5,3 sekundy, a kierowca będzie mógł skorzystać z tylnonapędowego trybu jazdy.

Tryb Drift w nowym elektrycznym Volkswagenie ID.X. Jego zdjęcia właśnie pojawiły się w sieci

Na załączonym zdjęciu możesz zobaczyć rendering X-Tomi Design, który postanowił sprawdzić jak mógłby wyglądać ID.Buzz GTI. Poniżej natomiast wizja grafika Ascariss Design, który zaszalał już trochę mocniej z tuningiem, i to w wersji Cargo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ascariss Design (@ascarissdesign)