Volkswagen ID.Buzz w sportowej wersji GTI? Tak mógłby wyglądać najbardziej sportowy wariant

Volkswagen ID.Buzz, który zadebiutował na początku marca, pojawi się na rynku dopiero pod koniec 2022 roku. Już zdążył natomiast skraść serca wielu fanów marki i garstki dziennikarzy, którzy mieli okazję poznać go z bliska.

Oficjalnie wiemy póki co tylko o jednej wersji napędowej i dwóch wariantach zabudowy. Mamy zatem 204-konny silnik elektryczny, napędzający tylną oś. ID.Buzz dostępny ma być w wersji osobowej oraz dostawczej ID.Buzz Cargo.

Volkswagen ID Buzz bazowy
Volkswagen ID Buzz bazowy fot. X-Tomi Design

Będzie więcej wariantów ID.Buzz. Volkswagen chce trafić do jak najszerszego grona klientów

Nieco później do oferty dołączy auto z wydłużonym rozstawem osi, mocniejszym napędem na wszystkie koła. Będzie też opcja dla oszczędnych, czyli ID.Buzz Pure, kosztujący najmniej w całej stawce.

Stylistyka ID.Buzz zachęciła grafików komputerowych do próby wymyślenia odmian, które najprawdopodobniej nigdy nie powstaną. Na szczęście za marzenia nikt nas jeszcze nie kara, więc oto one.

Pierwszą ciekawostką jest ID.Buzz GTI, czyli usportowiona wersja elektrycznego vana. Widzimy tu charakterystyczną kolorystykę, kratki o wzorze plastra miodu i wielkie felgi.

Volkswagen ID Buzz prycza
Volkswagen ID Buzz prycza fot. X-Tomi Design

Volkswagen ID.Buzz (2022) oficjalnie. Ma 204 KM i akumulatory o pojemności 77 kWh (wideo)

Druga wizja też nawiązuje do klasyki. Pierwsza generacja Transportera była oferowana w wersji „Prycza”. To coś w rodzaju bardzo użytkowego pickupa. Właśnie w ten sposób zaprezentował nowego busa grafik X-Tomi Design.