To może być ulubiony SUV segmentu premium. KIA EV9 za te pieniądze musi się sprzedać

Na polskim rynku zadebiutował właśnie zupełnie nowy model marki Kia. Pierwsi dziennikarze mogli na żywo zobaczyć w akcji wielkiego SUV-a oznaczonego symbolem EV9.

Auto ma długość 5010 milimetrów, szerokość 1980 milimetrów i wysokość 1780 milimetrów. Mamy tu zatem do czynienia z naprawdę sporym autem, które będzie idealne dla większych rodzin.

Wewnątrz, w zależności od wyposażenia, znajduje się siedem lub sześć foteli. W tej drugiej opcji, fotele umieszczone w środkowym rzędzie, można obracać tyłem do kierunku jazdy. Zupełnie płaska podłoga zapewnia naprawdę dużo przestrzeni.

Kia EV9
Kia EV9
Kia EV9
Kia EV9

Samochód zbudowano na płycie E-GMP, dzięki czemu można było zastosować bardzo nowoczesny napęd i baterie czwartej generacji. Kia EV9 jest już dostępna zarówno z napędem na tylną oś jak i na wszystkie cztery koła.

Klienci będą mieli do wyboru również jedną z dwóch pojemności akumulatorów. Póki co poznaliśmy cennik wersji z tą większą baterią w dwóch wariantach wyposażenia.

Aby Kia EV9 stanęła w Twoim garażu musisz się przygotować na wydatek co najmniej 323 900 złotych. Właśnie na tyle wyceniono auto z napędem na tylną oś i baterią o pojemności 99,8 kWh.

Kia EV9 cennik 2023

Kierowca ma do dyspozycji moc 203 koni mechanicznych. Niestety nie znamy jeszcze oficjalnych danych dotyczących zasięgu. Producent czeka na homologację w tej kwestii. Powinniśmy się spodziewać około 540 kilometrów w wersji RWD oraz 460 kilometrów w wersji AWD.

Za 323 900 złotych otrzymujemy auto w wersji wyposażenia Earth. W standardzie dostajemy między innymi: reflektory LED, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, 3-strefową klimatyzację automatyczną, aktywny tempomat, kamerę cofania oraz funkcję podgrzewania i wentylacji na czterech fotelach (dwa z przodu i dwa skrajne w drugim rzędzie siedzeń).

Kia EV9 w tej samej wersji wyposażenia dostępna jest również z napędem na cztery koła. W tym wypadku kierowca ma do dyspozycji moc 384 koni mechanicznych i taką samą baterię o pojemności 99,8 kWh. Za taki wariant trzeba zapłacić 343 900 złotych.

W aktualnym polskim cenniku widnieje jeszcze jeden wariant EV9. Jest to model z mocniejszym napędem AWD, ale w wyższej wersji wyposażenia GT-Line. Taka Kia kosztuje co najmniej 368 900 złotych.

Kia EV9
Kia EV9

Odmiana ta posiada w standardzie między innymi: inteligentne światła adaptacyjne LED, 14-głośnikowy zestaw audio Meridian, kamery 360, 21-calowe felgi, opcję pamięci ustawienia fotela kierowcy czy wyświetlacz przezierny Head-Up Display.

Kia EV9 w wersji GT-Line może być doposażona w pakiet Lounge (7 000 zł) lub Relax (9 000 zł), które zmieniają układ foteli. Zamiast trzech miejsc w drugim rzędzie otrzymujemy tylko dwa, ale za to dużo wygodniejsze fotele.

Polacy nie odpuszczą zakupu tego crossovera. KIA jest lepsza nawet od SUV-a Lamborghini

Pełny cennik elektrycznego modelu EV9 możesz znaleźć na stronie producenta. Zamówienia na nowy model można składać już teraz. Kia planuje jeszcze w tym roku sprzedać co najmniej 300 egzemplarzy.