Oto nowa, elektryczna KIA EV9. Ten SUV ma 3 rzędy foteli i mnóstwo miejsca w środku

Kia EV6 zdążyła się już zadomowić na polskim rynku aut elektrycznych. Koreański producent zaprezentował nam właśnie kolejny model – EV9, który najprawdopodobniej również pojawi się w naszych salonach. Póki co możemy zobaczyć tylko kilka zdjęć tego samochodu. Pełna premiera odbędzie się jeszcze pod koniec marca 2023 roku. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły i dane techniczne.

KIA EV9
KIA EV9

Kia Stinger GT Tribute Edition. Producent żegna się z tym modelem produkując ostatnie 1000 aut

Jak można zauważyć na fotografiach, Kia EV9 jest naprawdę spora. Bardzo futurystyczny design zdecydowanie może się podobać. Kanciaste kształty pasują do wielkiej bryły modelu.

Wewnątrz znajdują się aż trzy rzędy siedzeń, a fotele w drugim rzędzie możemy odwrócić o 180 stopni. Pasażerowie mogą wtedy podczas jazdy porozmawiać „twarzą w twarz”.

KIA EV9
KIA EV9
KIA EV9
KIA EV9

Fotele posiadają również funkcję położenia oparć, dzięki czemu można się zrelaksować na przykład podczas ładowania. Auto ma być dostępne w wersji 6- lub 7-osobowej.

Na desce rozdzielczej znajdują się dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala. Jeden z nich obsługuje wirtualny kokpit, drugi natomiast system inforozrywki.

KIA EV9
KIA EV9
KIA EV9
KIA EV9

Sporo przestrzeni wewnątrz zapewnia również płaska podłoga. Auto zbudowano na platformie E-GMP, która została zaprojektowana tylko dla modeli elektrycznych.

Jesteśmy przekonani, że ten spory SUV trafi do serc klientów. Mamy nadzieję, że po prezentacji danych technicznych nadal będziemy mieli tak pozytywne wrażenie o tym modelu.