Ten samochód będzie mu się śnił po nocach. Kierowca Bugatti musiał się zmierzyć z 30-krotnie tańszym elektrykiem (wideo)

Każdy wyścig, w którym jeden z zawodników korzysta z Tesli Model S Plaid lub Bugatti Chirona jest bardzo interesujący i przyciąga mnóstwo widzów. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz oba auta jednocześnie.

Autorom filmu udało się zorganizować pojedynek tych dwóch piekielnie szybkich samochodów. Z pewnością chętnie zobaczysz, który z nich ostatecznie jest szybszy.

Pociął swoją Teslę Model S Plaid, żeby była jeszcze szybsza. “Za kierownicę zaprosił niskorosłego kumpla, bo jest lżejszy” (wideo)

Bardzo możliwe, że parametry obu samochodów znasz już na pamięć. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby utrwalić sobie te imponujące liczby, które znajdziesz w oficjalnych tabelkach.

Pierwszy zawodnik to Tesla Model S Plaid, czyli auto elektryczne, które ma genialny stosunek osiągów do ceny, w jakiej jest sprzedawany. W polskich salonach można to auto kupić już za 489 990 złotych brutto.

Tesla Model S Plaid polski cennik wrzesień 2023
Tesla Model S Plaid polski cennik wrzesień 2023

W zamian otrzymujemy auto oferujące napęd na cztery koła, na które trafia moc aż 1020 koni mechanicznych. Producent deklaruje, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 2,1 sekundy.

Do auta można dokupić pakiet Track za około 80 000 złotych. Otrzymujemy wtedy wydajniejszy, ceramiczny układ hamulcowy i możemy rozpędzić się nawet do 322 km/h.

Kosmiczna różnica w cenie

W przeciwnym narożniku mamy wielokrotnie droższe i dużo trudniej dostępny samochód. To 1 z 30 egzemplarzy Bugatti Chiron w wersji Super Sport.

Każdy z 30 klientów musiał za niego zapłacić co najmniej 15 000 000 złotych netto. Za tę kwotę mógłbyś kupić tyle amerykańskich elektryków, że obdarowałbyś nimi całe swoje osiedle.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti napędzane jest potężnym silnikiem 8.0 W16 z czterema turbosprężarkami. Kierowca ma do dyspozycji 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Według oficjalnych danych, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,4 sekundy. Wariantem tym udało się osiągnąć rekordową prędkość 490,484 km/h, ale egzemplarze klientów posiadają elektroniczny limiter ustawiony na „zaledwie” 440 km/h.

Osiągi Bugatti Chirona za mniej niż 500 000 złotych. Wszystkie supersamochody miękną, gdy ta Tesla wjeżdża na autostradę (wideo)

Autorzy załączonego nagrania wideo przeprowadzili próbę ze startu zatrzymanego oraz z rolki. Zachęcamy to obejrzenia i przekonania się, który z tych samochodów okazał się szybszy.