Przymusowy urlop dla pracowników dwóch fabryk Volkswagena. Niski popyt powodem wstrzymania produkcji

Całkiem niedawno w sieci pojawiły się smutne informacje dla wielu pracowników marki Volkswagen. W związku z trudną sytuacją, producent musi przeprowadzić cięcia i zwolnić wiele osób.

Wszystkiemu winne jest niskie zainteresowanie zakupami elektrycznych modeli VW. Bardzo konkurencyjna cenowo Tesla i napływające do Europy tanie auta z Chin są głównym zagrożeniem.

Tesla i Chińczycy wykańczają Volkswagena. Firma nie przedłuży umów wielu pracownikom

Teraz okazało się, że Volkswagen planuje przerwać produkcję w swoich fabrykach w Dresden i Zwickau. Wiele osób będzie musiało pójść na przymusowy urlop.

Zakłady w Zwickau nie będą budowały aut od 2 do 13 października, a w Dresden od 2 do 16 października. W obu miejscach produkuje się Volkswagena ID.3 oraz bliźniaczą Cuprę Born.

Co więcej, Volkswagen rozważa całkowite zamknięcie fabryki w Zwickau, która działa od 2002 roku. Niemiecki producent mógłby zyskać na takim ruchu około 20 milionów euro rocznie.

2023 Volkswagen ID.3
2023 Volkswagen ID.3

Warto wspomnieć, że Volkswagen ID.3 przeszedł całkiem niedawno facelifting. Odświeżona Cupra Born nadal przechodzi testy, ale już wkrótce również powinna pojawić się na rynku.

Aby kupić nowego Volkswagena ID.3 w polskim salonie, musisz się przygotować na wydatek co najmniej 191 890 złotych. W zamian otrzymujesz auto z napędem na tył o mocy 204 koni mechanicznych i z baterią 58 kWh zapewniającą zasięg do 429 kilometrów w cyklu mieszanym (WLTP).

Cupra Born e-Boost 58 kWh
Cupra Born e-Boost 58 kWh

Cennik Cupry Born natomiast startuje od 204 800 złotych. Tu również mamy akumulator o pojemności 58 kWh, ale nieco więcej mocy, bo 231 koni mechanicznych. Zasięg w cyklu mieszanym to 421 kilometrów (WLTP).