Przygotuj 200 tysięcy złotych, żeby wyjechać z salonu nowym crossoverem Hyundaia. W tej cenie Tesla Model 3

Polski rynek zalewany jest kolejnymi samochodami z napędem elektrycznym. Właśnie do salonów trafił Hyundai Kona w bezemisyjnej odmianie nowej generacji.

Początkowo auto będzie dostępne dla naszych rodaków tylko w jednej, pośredniej wersji napędowej. Na pokładzie znajdziemy baterię o pojemności 65 kWh i silnik o mocy 218 koni mechanicznych.

Producent deklaruje, że Hyundai Kona Electric w takiej odmianie zapewnia zasięg do 514 kilometrów (WLTP). Niestety, klienci muszą się przygotować na dość spory wydatek.

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric

Polski cennik startuje bowiem od kwoty 201 900 złotych brutto. Tyle zapłacimy za podstawową wersję wyposażenia Smart, która i tak ma dość bogatą listę wyposażenia standardowego.

Rząd zwróci Ci 27 000 złotych

Warto jednak pamiętać, że można obniżyć tę kwotę aż o 27 000 złotych. Wystarczy skorzystać z rządowego programu Mój Elektryk, skąd możemy uzyskać dopłatę właśnie o takiej wartości.

Auto posiada między innymi: przednie reflektory i tylne światła wykonane w technologii LED, 2-strefową klimatyzację automatyczną, dwa 12,3-calowe wyświetlacze obsługujące wirtualny kokpit i multimedia z nawigacją, dostęp bezkluczykowy, kamerę cofania i czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Jest też inteligentny tempomat i asystenci jazdy autostradowej i podążania pasem ruchu.

Klienci mają do wyboru jeszcze dwie wyższe opcje wyposażenia: Executive oraz Platinum. Za taką Konę Electric zapłacisz odpowiednio: 215 900 złotych lub 233 900 złotych.

Hyundai Kona Electric polski cennik 2023
Hyundai Kona Electric polski cennik 2023

Hyundai Kona Electric Executive posiada dodatkowo przyciemnione szyby, elektrycznie sterowane fotele obite tapicerką skórzano-materiałową, asystentów monitorowania martwego pola i informującego o ruchu poprzecznym, jak również gniazdo do ładowania V2L w kabinie oraz konektor do ładowania V2L z gniazda zewnętrznego.

Najbogatsza Kona Electric, czyli Platinum, oferuje między innymi w pełni skórzaną tapicerkę, wygodniejsze fotele z funkcją pamięci ustawień, podgrzewania i wentylacji, 19-calowe felgi, wyświetlacz przezierny Head-Up Display, kamery 360, asystenta zdalnego parkowania, cyfrowy kluczyk, system audio BOSE oraz inteligentną klapę bagażnika.

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric

Biorąc pod uwagę dopłaty rządowe, nowy Hyundai Kona Electric może być Twój już za 174 900 złotych brutto. Taka cena wygląda już zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

Hyundai obiecuje, że wkrótce do oferty dołączy jeszcze tańsza wersja elektrycznej Kony. Znajdziemy w niej mniejszą baterię o pojemności 48 kWh i słabszy silnik o mocy 156 koni mechanicznych.

Ceny tej wersji jeszcze niestety nie znamy, ale ma ona zapewniać zasięg na poziomie 377 kilometrów (WLTP). Na początku 2024 roku w salonach pojawi się natomiast usportowiona wersja N-Line.

Źródło: Hyundai Polska