Elektryczny Hyundai Kona bez tajemnic. Klienci zadecydują, czy powstanie sportowy wariant N

W połowie grudnia 2022 roku Hyundai pokazał światu zdjęcia nowej generacji modelu Kona. Niestety, oprócz kilku fotografii, nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji.

Teraz się to zmienia i wiemy już więcej na temat odmiany w pełni elektrycznej. Cyferki wyglądają naprawdę obiecująco i wróżą sukces temu bezemisyjnemu crossoverowi.

2024 Hyundai Kona Electric
2024 Hyundai Kona Electric

Futurystyczny design robi wrażenie. Oto Hyundai Kona (2023) drugiej generacji. Auto mocno urosło

Klient będzie miał do wyboru jedną z dwóch baterii. Mniejsza zaoferuje pojemność 48,4 kWh, co ma pozwolić na przejechanie do 342 kilometrów (WLTP).

Dla osób oczekujących większego zasięgu przewidziana jest wersja Long Range z akumulatorem o pojemności 65,4 kWh. Takim egzemplarzem pokonasz nawet do 490 kilometrów (WLTP).

2024 Hyundai Kona Electric
2024 Hyundai Kona Electric
2024 Hyundai Kona Electric
2024 Hyundai Kona Electric

W obu wersjach będziemy mieli do czynienia z napędem na przednią oś. Auto z mniejszą baterią zagwarantuje moc 156 koni mechanicznych, a to z większą – 218 koni mechanicznych. Moment obrotowy w obu wariantach to 255 niutonometrów.

Hyundai Ioniq 5 N pozwoli na kontrolowane poślizgi. Będzie “Drift Mode” i “około 600 KM”

Producent nie wyklucza również wprowadzenia do oferty usportowionego wariantu oznaczonego literką N. Wszystko zależy od klientów i zainteresowania jakim wykażą się po premierze Hyundaia IONIQ 5 N.