Piłkarze Bayernu Monachium będą jeździć samochodami elektrycznymi Audi

Kluby piłkarskie nie istniałyby, gdyby nie obecność sponsorów. Na pewnym poziomie, w grę wchodzą już naprawdę wysokie stawki i bardzo poważne współprace.

Bardzo często biorą w tym udział również producenci samochodów. Być może kojarzysz, że niemiecki FC Bayern Monachium od wielu lat jest powiązany z marką Audi.

Robert Lewandowski musi oddać kluczki od Audi RS E-Tron GT. W zamian dostanie słabszą Cuprę

Właśnie nas poinformowano, że piłkarze wspomnianego wyżej klubu otrzymają nowe auta. Samochody, które były użytkowane przez nich do tej pory, zostaną wystawione na sprzedaż.

Zarząd zdecydował, że od teraz piłkarze będą jeździli tylko i wyłącznie modelami z napędem elektrycznym. Na parkingu Bayernu pojawiły się takie auta jak: Audi RS e-tron GT, Audi Q8 e-tron, Audi Q8 Sportback e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron.

Audi e-tron FC Bayern Monachium
Audi e-tron FC Bayern Monachium

Najbardziej popularnym wyborem jest pierwszy z nich, czyli RS e-tron GT. Zdecydowało się na niego aż 12 zawodników, w tym Thomas Müller, Leroy Sané i Joshua Kimmich.

Mieliśmy okazję pojeździć już tym modelem i wiemy, że jest to dobra decyzja. Kierowca ma do dyspozycji 646 koni mechanicznych i może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy.

Bateria o pojemności 83,7 kWh netto pozwala na przejechanie do 488 kilometrów. Ładowanie może się odbywać z mocą do 270 kW, więc w idealnych warunkach uzupełnienie poziomu z od 5 do 80 procent zajmie 22 minuty.

Dodatkowo, na terenie klubu zlokalizowanym w Monachium zamontowano aż 38 punktów ładowania. nowe 20 stacji pojawiło się również pod stadionem Allianz Arena.

Audi e-tron FC Bayern Monachium
Audi e-tron FC Bayern Monachium

Jeśli jesteś wielkim fanem FC Bayern Monachium i rozglądasz się za w miarę świeżym Audi, być może trafi Ci się niezła okazja. Byłe samochody piłkarzy będą wystawione na sprzedaż.

Do każdego z nich dołączona będzie podpisana koszulka poprzedniego właściciela oraz specjalny certyfikat potwierdzający autentyczność. Osoby chętne do zakupu będą się musiały pojawić w Monachium.

Podczas targów IAA Mobility 2023, które odbędą się w dniach 5-10 września, będzie można wnioskować chęć nabycia auta poprzez specjalny tablet. Będzie obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Chętnych z pewnością nie zabraknie.

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey
Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey

Jak z pewnością kojarzysz, jednym z piłkarzy FC Bayern Monachium był do niedawna Robert Lewandowski. Obecnie gra on w FC Barcelonie, której sponsorem jest Cupra.

Póki co, Robert ma do dyspozycji 390-konnego Formentora VZ5 i nie wymaga się od zawodnika jazdy autem elektrycznym. Bardzo jednak możliwe, że wkrótce się to zmieni.